Zastosowanie sekatorów akumulatorowych

0
293
Zastosowanie sekatorów akumulatorowych

Sekator to jedno z podstawowych narzędzi ogrodnika.

Do czego wykorzystuje się sekatory?

Jest niezbędny w ogrodzie niezależnie od jego powierzchni, w sadzie, w winnicy. Używają go również leśnicy. Przycinanie gałęzi, szczególnie w miesiącach wiosennych to ciężka, żmudna i czasochłonna praca. Przycięcie kilku lub kilkunastu krzewów w przydomowych ogródku nie jest takie trudne. Można to z powodzeniem zrobić za pomocą zwykłego, ręcznego sekatora. Jeżeli w grę wchodzi przycinanie setek lub nawet tysięcy krzewów w sadzie czy w winnicy sekatory akumulatorowe są po prostu niezbędne. Mogą przydać się również przy mniejszych pracach. Do pracy sekatorem ręcznym niezbędna jest siła fizyczna. Dla osób starszych lub mających problemy ze stawami również przydadzą się sekatory akumulatorowe. Warto pamiętać, że ze względu na znaczną siłę cięcia w wielu przypadkach zastąpią również piłę ogrodową.

Gdzie można kupić sekatory akumulatorowe ?

Oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych na rynku jest dość szeroka. Decydując się na zakup sekatora akumulatorowego należy zwrócić uwagę na jego jakość, która będzie szła w parze z wytrzymałością. Sekatory.eu to sklep internetowy, który specjalizuje się w narzędziach i akcesoriach do ogrodu. Oferowane tu sekatory akumulatorowe nie należą do najtańszych, jednak przy właściwym serwisie i użytkowaniu mogą posłużyć do intensywnej pracy nawet przez kilka lat. Sekatory.eu dają na swoje produkty gwarancję, zapewniają też serwis pogwarancyjny. Do sekatorów akumulatorowych można dokupić tutaj części zamienne, baterie, ostrzałki, płyny i smary do konserwacji. Sklep sekatory.eu posiada w swoje ofercie nie tylko sekatory, ale praktycznie wszystko, co jest konieczne do pracy w sadzie i ogrodzie – od maszyn, poprzez narzędzia elektryczne i ręczne aż do drobnych akcesoriów.

Czy zakup sekatorów akumulatorowych się opłaca ?

Cena rzędu 7-10 tysięcy złotych może wydawać się stosunkowo wysoka. Jednak wydajność pracy przy użyciu sekatorów akumulatorowych jest co najmniej 30 procent wyższa niż praca z pomocą ręcznych narzędzi. Sama praca jest o wiele lżejsza, nie powoduje zmęczenia mięśni dłoni i ramion, a co za tym idzie nie wymaga częstych odpoczynków. Lekka bateria zawieszona przy pasie wystarcza na cały dzień pracy. Biorąc pod uwagę wykonywanie tysięcy cięć cena tego typu sprzętu zostanie szybko zamortyzowana. Sekatory akumulatorowe posiadają również dodatkową funkcję – można połączyć je ze specjalnym oprogramowaniem, które generuje raporty dotyczące ilości wykonanej pracy i jej tempa, a co za tym idzie opłacalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here