Zastosowanie myjek ciśnieniowych

0
457
Zastosowanie myjek ciśnieniowych

Myjka jest urządzeniem, które umożliwia podawanie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Jej działanie jest zależnie od parametrów konkretnego modelu, wybranych ustawień i temperatury wody. Najbardziej zaawansowane technologicznie egzemplarze radzą sobie nawet z zastarzałym brudem, którego nie da się usunąć innymi metodami. Prezentujemy przegląd najpopularniejszych zastosowań myjek ciśnieniowych.

Jeżeli zamierzasz po raz pierwszy użyć myjki ciśnieniowej, nie musisz inwestować w zakup urządzenia. Skorzystaj z usług firm, które oferują wynajem myjek ciśnieniowych w Łodzi, Warszawie i wielu innych miastach. W zamian za niewygórowaną opłatę możesz przetestować kilka różnych myjek, co pozwoli Ci wybrać optymalne urządzenie do konkretnego zastosowania.

5 najpopularniejszych obszarów zastosowań myjek ciśnieniowych

Zastosowania wody pod ciśnieniem do sprzątania, czyszczenia i dezynfekcji są bardzo liczne. Wskazujemy pięć najpopularniejszych obszarów wykorzystania myjek ciśnieniowych:

  • mycie pojazdów i maszyn – woda pod ciśnieniem doskonale nadaje się do usuwania błota i innych zabrudzeń z różnego typu maszyn i pojazdów – szczególnie ciężkiego sprzętu terenowego, budowlanego i rolniczego,
  • czyszczenie warsztatów i hal produkcyjnych – myjka ciśnieniowa pozwala usuwać uporczywy brud, zabrudzenia z olejów i smarów, które bardzo trudno poddają się czyszczeniu innymi metodami,
  • czyszczenie posadzek, fasad i dachów – ciśnieniowe mycie fasad, powierzchni przeszkleń, dachów i utwardzonych powierzchni placów i chodników jest szybkie, bardzo skuteczne i ekologiczne, bo nie wymaga użycia detergentów – silny strumień wody skutecznie usuwa nie tylko brud, lecz także glony, porosty i chwasty, które zarastają przestrzenie w kostce brukowej,
  • mycie rusztowań i szalunków – stosując myjki ciśnieniowe, szybko i skutecznie usuniesz pozostałości zapraw murarskich z rozbieranych szalunków i rusztowań – mycie wodą jest dokładne i nie wymaga uciążliwego szorowania,
  • sprzątanie i odkażanie obiektów rolniczych – chlewnie, obory i silosy wymagają regularnego sprzątania i odkażania przed kolejnym użyciem – do tego celu idealnie nadaje się gorąca woda i para wodna pod ciśnieniem, która skutecznie zabija drobnoustroje, usuwa grzyby i pleśnie.

Od czego zależy skuteczność myjki ciśnieniowej?

Im wyższe ciśnienie wody wytwarza myjka, tym większa jest jej skuteczność. Uniwersalna myjka do zastosowań domowych zazwyczaj generuje ciśnienie około 120 barów. Natomiast profesjonalne myjki do sprzątania dużych obiektów powinny oferować ciśnienie od 140 do 250 barów. Siła podawania wody jest ważnym, lecz nie jedynym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia.

O ważnych cechach myjek mówi doradca klienta z wypożyczalni budowlanej Verent w Łodzi: – Jeżeli oczyszczana powierzchnia jest stabilna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, to wystarczy dobrać odpowiednio wysokie ciśnienie wody, aby uzyskać pożądany efekt. Jeżeli konieczne jest oczyszczanie delikatniejszych przedmiotów, zmniejszone ciśnienie wody można skompensować poprzez użycie detergentów. Kumulację możliwości czyszczących oferują myjki, które podgrzewają wodę o kilkadziesiąt stopni – nawet do temperatury przekraczającej 100°C. Wyrzucana pod ciśnieniem para wodna nie tylko łatwo usuwa najbardziej uporczywe i tłuste zanieczyszczenia, ale jednocześnie dezynfekuje oczyszczane powierzchnie. Czyszczenie parą i wyparzanie jest bardzo przydatne przy sprzątaniu pomieszczeń oraz oczyszczaniu maszyn i urządzeń do produkcji żywności i pasz – m.in. w rzeźniach, masarniach, dużych kuchniach, zakładach mleczarskich.

Warto też zwrócić uwagę na wydajność tłoczenia, czyli liczbę litrów wody przepompowywanych w jednostce czasu. Im więcej wody podaje myjka, tym szybciej postępuje praca. Ważnym parametrem jest też waga urządzenia. Lekkie i łatwe w przenoszeniu myjki zapewniają komfort okazjonalnego mycia pojazdów czy maszyn. Z kolei cięższe, z reguły wydajniejsze modele zapewniają długotrwałą pracę przy sprzątaniu dużych obiektów.

Optymalna myjka ciśnieniowa łączy wymienione wyżej parametry i pozwala na ich regulację w szerokim zakresie. Najbardziej uniwersalne są urządzenia o kompaktowych wymiarach i relatywnie niewielkiej wadze, które generują wysokie ciśnienie i są zdolne podgrzewać wodę do wysokiej temperatury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here