Wystrój mieszkania – na jaki postawić w dzisiejszych czasach?

0
403
Wystrój mieszkania – na jaki postawić w dzisiejszych czasach?

To na jaki wystrój mieszkania się zdecydujemy będzie miało ogromny wpływ na to jak my i nasi bliscy będziemy się w nim czuli każdego dnia. Kiedy urządzamy mieszkanie zastanawiamy się jakie meble kupić, na jakie kolory ścian się zdecydować a na wystrój mieszkania będą miały również wpływ takie elementy jak oświetlenie, faktury, dodatki i dekoracje, które odpowiadają za klimat i charakter wystroju wnętrza mieszkania.

Aranżacja mieszkania powinna być przemyślana i dostosowana do samego wnętrza jak i naszych potrzeb i gustu. Możemy próbować na podstawie własnych pomysłów próbować zaaranżować wnętrza  jednak jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie zaprojektować i zadbać o wystrój mieszkania  warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy wykonają dopasowany, szyty na miarę naszych potrzeb projekt mieszkania. Taki wydatek to inwestycja w naszą wygodę, funkcjonalność i wyjątkowy wystrój mieszkania.

Wystrój mieszkania –  dopasowany styl i spójna aranżacja

Mieszkanie urządzamy na lata. Warto jest wiec dobrze przemyśleć wszystko w najdrobniejszym szczególe. Decydując się na wystrój naszego mieszkania pierwszą decyzją jaką powinniśmy podjąć jest wybór stylu w jakim chcemy nasze mieszkanie urządzić.  Wybór jest naprawdę szeroki.  Wymieniając tylko kilka najpopularniejszych już przyprawia o zawrót głowy. Do najczęściej i najchętniej wybieranych stylów w jakim urządzamy nasz mieszkania i domy należą dziś :

  • styl nowoczesny
  • styl loft/ industrialny
  • styl skandynawski
  • styl minimalistyczny

Co raz chętniej decydujemy się również na styl hampton, glazur czy styl prowansalski a także wracamy do stylu klasycznego. Choć znalezienie tego najlepszego i pasującego do nas może nie być proste to powinniśmy się kierować jedną prostą zasadą – nasze mieszkanie urządzamy dla siebie i to my mamy czuć się w nim dobrze. Dlatego wybierając styl w jakim wykonamy aranżacje mieszkania nie kierujmy się modą, trendami tylko naszym gustem i potrzebami estetycznymi.  Kiedy podjęliśmy już decyzje o tym jaki styl aranżacji wybieramy, wiemy co i gdzie będzie się znajdowało, mamy zaplanowany dopasowany układ funkcjonalny możemy zabrać się za wystrój mieszkania czyli to co z jednej strony najprzyjemniejsze a z drugiej chyba najtrudniejsze. Mieszkanie powinno być urządzone spójnie stylistycznie a to oznacza, ze wybierając do niego meble, kolory, faktury, oświetlenie czy dodatki i dekoracje muszą być one odpowiednio dobrane nawiązujące do wybranego stylu aranżacji wnętrza.

Wystrój mieszkania – kolory, dekoracje, dodatki to one tworzą klimat

Pomysłów na wystój mieszkania szukać możemy praktycznie wszędzie. Czasopisma, programy telewizyjne, internet pełne są inspiracji na urządzanie i wystrój wnętrz. Pamiętajmy jednak, że to co pięknie wygląda w katalogach niekoniecznie tak musi prezentować się u nas. Na to jak przedstawia się wystrój wnętrza składa się układ pomieszczenia, jego metraż, umiejscowienie drzwi, okien.  Mieszkanie powinno być azylem. Dziś stawiamy na wygodę i funkcjonalność.  Wybierając kolory, dodatki i dekoracje do naszych mieszkań warto stosować się do zasady „ mniej znaczy więcej”  Nie uzyskamy zadawalającego efektu poprzez potocznie mówiąc zapchanie wnętrza dekoracjami, dodatkami, fakturami  kolorami. A wręcz przeciwnie przeładowane wnętrze będzie nas męczyć.

Jakie dodatki, dekoracje i kolory wybrać ?

Jeżeli chcesz żeby wystrój mieszkania był nie tylko piękny ale i łatwy do przearanżowania postaw na uniwersalne bazowe kolory, które dopełnisz pojedynczymi mocniejszymi akcentami lub po prostu poprzez kolorystykę dodatków i dekoracji. Biel, szarość, beż to kolory do których dobierzesz wiele innych kolorów i faktur pasujących i nadających wnętrzu pożądanego charakteru. Wybierając dodatki i dekoracje postaw na jakość nie na ilość. Wystrój mieszkania niebywale podkreślą i uzupełnią takie dodatki i dekoracje jak:

– dywan, narzuty, poduszki

– oświetlenie sufitowe, podłogowe, użytkowe

– plakaty, obrazy, ramki ze zdjęciami

– materiały wykończeniowe jak beton, cegła, kamień, drewno

– tapeta, fototapeta, nowoczesne napisy

– donice, kwietniki

– dekoracja okien: firanki, zasłony, drewniane żaluzje czy nowoczesne

Pamiętaj bez względu na to na jaki styl aranżacji i na jaki wystrój mieszkania się zdecydujesz to Ty i Twoja rodzina macie czuć się w nim dobrze. Mieszkanie powinno być urządzone tak by odpowiadało na nasze potrzeby, oczekiwania i było dopasowane do nas i naszego stylu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here