Wyroby z plastiku, które przydadzą się w każdym gospodarstwie ogrodniczym

0
166
Wyroby z plastiku, które przydadzą się w każdym gospodarstwie ogrodniczym

Plastik jest materiałem niezwykle wszechstronnym. Jego powszechnemu zastosowaniu sprzyja zarówno lekkość, wpływająca na wygodę użytkowania wykonanych z niego przedmiotów, jak i ich niska cena oraz trwałość. Z powyższych względów wiele narzędzi, przydatnych w ogrodnictwie, od pojemników do zbioru owoców po tace na rozsadyrównież często wykonywanych jest  z tego tworzywa. Jakie przykłady rozwiązań tego typu znajdziemy w każdym gospodarstwie ogrodniczym?

Pojemniki plastikowe w ogrodnictwie

Najczęściej spotykanymi udogodnieniami tego typu są skrzynki plastikowe ogrodnicze. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, niemal uniwersalne. Przede wszystkim mogą służyć jako rodzaj kosza, przeznaczonego do zbiorów owoców i warzyw. Dzięki swej lekkości pojemnik plastikowy ogrodniczy tego typu może być z łatwością przenoszone w miejsce, w którym odbywa się pozyskiwanie płodów rolnych, a jego wysoka wytrzymałość na uszkodzenia oraz działanie czynników atmosferycznych powoduje, że sprzęt tego typu znajduje zastosowanie nie tylko w profesjonalnych gospodarstwach ogrodniczych, lecz również w niewielkich, przydomowych uprawach.

Skrzynki plastikowe ogrodnicze mogą również służyć do magazynowania oraz transportowania owoców i warzyw. Dotyczy to zarówno ich przemieszczania pomiędzy miejscem, gdzie odbywa się ich zbiór a środkiem transportu, zapewniającym ich odbiór i przekazanie do magazynu, jak i w obrębie powierzchni składowej. Pojemnik plastikowy ogrodniczy może też być użyty jako opakowanie transportowe, służące do dostaw towarów rolno-spożywczych do hurtowni i sklepów.

Tace na rozsady – podstawowe informacje

Tace na rozsady są często używanym narzędziem, stosowanym zarówno w profesjonalnych gospodarstwach ogrodniczych, jak i w uprawie amatorskiej. Tace takie, wykonane są zazwyczaj z lekkich tworzyw sztucznych, a ich konstrukcja ułatwia sianie roślin i ich późniejszą obsługę. Kształt, jaki przyjmują powoduje też, że przygotowywane w ten sposób rozsady nie wymagają dużych ilości podłoża. Dzięki temu te proste narzędzia są dziś powszechnie wykorzystywane w gospodarstwach wielkotowarowych, w których liczy się efektywność działania oraz niewielkie zużycie materiałów, a zmniejszenie zapotrzebowania na robociznę i środki produkcji przekłada się w sposób bezpośredni na niższe koszty ich funkcjonowania oraz konkurencyjność cenową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here