Wykończenie domu małym kosztem

0
388
Wykończenie domu małym kosztem

Wykończenie domu małym kosztem z pewnością interesuje osoby, które chcą zaoszczędzić przy budowie lub renowacji swojego mieszkania. Nie da się ukryć, że to najbardziej kosztowna inwestycja, podejmowana w ciągu całego naszego życia. Dlatego, gdy tylko jest to możliwe, opłaca się zminimalizować koszty. My podpowiadamy, jak tego dokonać. Za co nie musimy przepłacać?

Wykończenie domu niskim kosztem

Zanim zaczniesz szukać pomysłów na wykończenie domu niskim kosztem, sprawdź, co zostało Ci z remontu i budowy. Jeśli, np. okazało się, że blacha trapezowa użyta do zadaszenia, zalega w składziku, mamy patent na jej ponowne wykorzystanie. Również resztki cegieł, rur i innych materiałów na pewno się przydadzą. Zgromadź wszystkie pozostałości w jednym miejscu i obudź swoją kreatywność. Pomoże Ci w tym kilka naszych porad. Możesz też poszukać inspiracji w Internecie. Trend „zero waste” jest teraz w modzie, więc z pewnością znajdziesz przydatne wskazówki.

  1. Blacha trapezowa idealnie nada się do zrobienia z niej parapetów lub półek, np. w garażu na drobne narzędzia. Możesz za jej pomocą pokryć również dach altany albo składzika na kosiarkę i meble ogrodowe.
  2. Z cegieł zrób podmurówkę pod pergolę. Dzięki temu będzie stabilniejsza i udźwignie ciężar gęstych roślin pnących.
  3. Resztki rynien dotnij do wysokości, której potrzebujesz, by umocnić pędy róż, albo innych delikatnych kwiatów. Możesz również przedłużyć system odprowadzający wodę z dachu i wykonać łatwą instalację do gromadzenia deszczówki.
  4. Kawałki blachy przydadzą się do domowego DIY. Można z nich zrobić zegar na ścianę lub doniczki do kwiatów na taras. Pamiętaj jednak, by wykorzystać do tego blachę płaską. Blacha trapezowa czy blachodachówka niekoniecznie będą się do tego nadawały. Wszystko jednak zależy od Twoich możliwości i pomysłów.
  5. Resztka zaprawy to idealna okazja do wykonania, np. krawędzi wokół oczka wodnego albo miejsca, w którym sadzisz warzywa. Potrzebna będzie jedynie zaprawa i kilka cegieł, by oddzielić miejsce wypoczynkowe od poletka sałaty i ziół. Jeśli zalega Ci w domu jeszcze cement, możesz wykonać z niego ozdobne doniczki czy świeczniki.

Inne resztki przydatne do wykończenia mieszkania

Jeśli na Twoim dachu położona jest blachodachówka i zastanawiasz się, co zrobić z pozostałym arkuszem lub modułem, użyj go do wykonania komórki na narzędzia. Możesz położyć ją na jej dach lub zrobić parapety z takiej blachy. Jeśli chcesz, by Twój składzik miał okno i służył również jako miejsce do majsterkowania, blachodachówka sprawdzi się idealnie jako parapet. Wystarczy tylko dociąć ją przy pomocy specjalnej maszyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here