Wygodny i estetyczny prysznic? Z odpływami liniowymi jest to możliwe!

0
213
Wygodny i estetyczny prysznic? Z odpływami liniowymi jest to możliwe!

Budując lub remontując dom, wiele osób zastanawia się, czy w łazience zamontować prysznic czy wannę. Oba rozwiązania posiadają swoje zalety, jednak mają także wiele wad. Dlatego też decyzja nie jest prosta do podjęcia. Na szczęście teraz możesz wybrać dodatkowe rozwiązanie: prysznic bez brodzika. Zamontowanie prysznicowych odpływów liniowych to nie tylko estetyka na zupełnie nowym poziomie: to także najwyższa funkcjonalność i wygoda!

Czym są odpływy liniowe?

Odpływ prysznicowy pozwala na odprowadzenie wody z brodzika do kanalizacji. Najczęściej występuje model punktowy, czyli pojedynczy otwór zamknięty maskownicą. Aby woda swobodnie spłynęła z powierzchni brodzika, musi być on skonstruowany w taki sposób, by spad z każdej strony prowadził do tego jednego punktu.

Odpływy liniowe są z kolei długimi korytkami, które zbierają wodę na całej swojej długości. Oznacza to, że spad jest znacznie łatwiejszy do wykonania – wystarczy pochylić płytki w jedną stronę. W ten sposób można zrezygnować z brodzika w prysznicu, a miejsce kąpieli ograniczone zostanie przez odpływy liniowe prysznicowe. Korytka natomiast przykrywa się maskownicami, a zbierającą się w nich wodę odprowadza do kanalizacji.

Zalety prysznicowych odpływów liniowych

W jaki sposób można wykorzystać odpływ liniowy? Niski prysznic bez brodzika posiada ogromną przewagę nad klasycznymi rozwiązaniami:

  • Liniowe korytko doskonale odprowadza wodę – poza strefą prysznicową podłoga pozostaje w pełni sucha.
  • Brak stopnia oraz śliskiego brodzika zwiększa poziom bezpieczeństwa w czasie brania prysznica oraz przy wychodzeniu spod wody.
  • Po złożeniu kurtyn można korzystać z całej powierzchni łazienki. Oznacza to także, że prysznic może być znacznie większy, ponieważ na co dzień nie będzie on w niczym przeszkadzał.
  • Odpływy liniowe podłogowe przykryte maskownicami prezentują się bardzo dobrze. Świetnie pasują do stylu nowoczesnego oraz minimalistycznego, ale również w innych stylach mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wystroju.

Istnieją także odpływy liniowe ścienne, które założyć można pod prysznicem od strony ściany. Ich zadanie jest dokładnie takie same, natomiast estetyka – lepiej dopasowana do miejsca instalacji.

Rozwiązanie dla każdego domu

Liniowe prysznicowe odpływy szybko zyskują na popularności ze względu na unikalne połączenie wysokiej estetyki, pełnej funkcjonalności i komfortu. Świetnie sprawdzają się w małych łazienkach, ale też w dużych pomieszczeniach mogą być dobrym rozwiązaniem. Montaż odpływu liniowego jest bardzo prosty i możliwy nawet w starym budownictwie. Gdzie znaleźć wysokiej jakości odpływy liniowe? Sklepy internetowe oferują doskonałe ceny, szybką dostawą oraz pełne wsparcie w czasie zakupu i montażu. Warto sprawdzić, czy i u Ciebie nie będzie to rewelacyjne rozwiązanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here