Wygodne rozwiązanie – węgiel workowany

0
219
Wygodne rozwiązanie – węgiel workowany

Gdy lato odejdzie już na dobre, a noce i dni są coraz chłodniejsze, należy pomyśleć o zakupie materiału opałowego. Do sezonu zimowego trzeba się odpowiednio przygotować, by nie zaskoczyły nas niskie temperatury. Właściciele kotłów, w których spalane są paliwa stałe, muszą podjąć decyzję, czy zakupić węgiel workowany, czy dostarczany luzem.

Dlaczego lepiej kupować węgiel w workach?

Przede wszystkim worki są wygodniejsze, łatwo je przenosić i łatwiej je przechowywać. Co bardzo istotne, zamawiając węgiel luzem, nie jesteśmy w stanie określić, czy dostarczono nam dokładnie taką ilość, za jaką zapłaciliśmy. Nierzadko zdarza się, że nie wie tego nawet dostawca. Decydując się na zakup węgla workowanego, jesteśmy w stanie zaplanować z dużym wyprzedzeniem kolejne zakupy, gdyż wiemy, ile dokładnie zostało nam worków, w których mieści ściśle określona liczba kilogramów. Kolejną zaletą jest to, że worki przeznaczone do pakowania ekogroszku zabezpieczają go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu może być składowany bezpiecznie przez cały rok.

Rodzaje węgla workowanego

Węgiel dzielony jest na sortymenty, które są ustalane w oparciu o wielkość ziaren. Na podstawie tego kryterium wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje: węgiel gruby (kęsy, orzech, kostka); średni (groszek), do którego zalicza się coraz częściej stosowany ekogroszek; oraz miał, o najdrobniejszych ziarnach. Jednak aby zdecydować się na konkretny węgiel workowany, należy wziąć pod uwagę rodzaj kotła, w którym będzie spalany. Coraz większą popularnością cieszą się modele nowoczesne w pełni zautomatyzowane. Stosowany jest w nich automatyczny podajnik zasobów, dzięki czemu wymagają obsługi tylko co kilka dni. Materiałem opałowym dla takich kotłów jest ekogroszek.

Dlaczego ekogroszek?

Przede wszystkim należy wybierać węgiel workowany najwyższej jakości od sprawdzonego dostawcy. Stosowanie ekogroszku, którego walorem jest wysoka kaloryczność, jest rozwiązaniem nowoczesnym i opłacalnym. Charakteryzuje się nie tylko wysoką wydajnością, ale również niską emisją siarki. W wyniku jego spalania powstaje niewielka ilość popiołu, co korzystnie wpływa na całą instalację grzewczą oraz komin. Jest to również rozwiązanie przyjazne środowisku, gdyż przy zastosowaniu technologii automatycznego podawania opału dochodzi do redukcji ilości wytwarzanych spalin, w tym tlenku węgla. Ekogroszek stanowi bez wątpienia interesującą ofertę węgla workowanego, co potwierdzają dane wskazujące na coraz częstsze stosowanie właśnie tego paliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here