Wybierasz pergolę na taras? O czym musisz wiedzieć?

0
350
Wybierasz pergolę na taras? O czym musisz wiedzieć?

Zadaszenie tarasu pełni bardzo ważną funkcję – chroni przed zbytnim nasłonecznieniem, szczególnie w sezonie letnim. Dodatkowo, zapewnia prywatność osobom przebywającym na tarasie. To bardzo zaawansowany technologicznie system, którym można sterować zarówno ręcznie, jak i na odległość za pomocą specjalnej aplikacji w urządzeniu mobilnym. Profesjonalnie wykonana pergola jest niewątpliwie ozdobą każdego budynku i może stać się jego wizytówką, a przy odpowiedniej pielęgnacji i właściwym użytkowaniu – może służyć przez długie lata. Stopień ochrony przed słońcem, w przypadku pergoli, osiąga najwyższe wartości, w porównaniu z innymi rodzajami zadaszenia.

Pergola – sposób na stylowy taras

Pergole są najczęściej wybierane przez właścicieli budynków jednorodzinnych, a to ze względu na ich dość wymagający montaż. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach, tam gdzie inne zadaszenie może okazać się niewystarczające. Ich bardzo futurystyczny wygląd sprawia, że świetnie prezentują się na nowoczesnej fasadzie, podkreślając prostą bryłę budynku. To w pełni zautomatyzowany system zadaszenia jest niezwykle intuicyjny w sterowaniu, co wpływa na komfort użytkowania. Wyposażono go w wiele udogodnień, takie jak oświetlenie LED, promienniki ciepła, czy niezwykle praktyczny system rynien ulokowany w słupach nośnych, mający na celu skuteczne odprowadzanie deszczówki z powierzchni osłony.

Budowa pergoli

Mówiąc w dużym uproszczeniu, pergolę tworzy szkielet będący konstrukcją słupów, na których opiera się materiał właściwy, tworzący zadaszenie. System ten posiada najwyższą – trzecią – klasę wiatrową, co oznacza że jest odporny na silny wiatr o prędkości 38-48 km/h. Co ważne, materiał jest ruchomy, można go łatwo i szybko rozwinąć w słoneczny dzień lub zwinąć, gdy jest pochmurno lub w godzinach wieczornych, co jest niezwykle funkcjonalne i pozwala dostoswać zadaszenie do panujących warunków. Jeśli zdecydujemy się na zadaszenie w postaci lameli, będziemy mieli dodatkowo możliwość kontrolowania dostępu światła, jak to jest w przypadku żaluzji na oknach. Ogromną zaletą jest możliwość wyboru koloru materiału i słupów konstrukcyjnych spośród sporej gamy kolorystycznej, co pozwala dopasować całość do koloru elewacji lub po prostu do własnych preferencji czy koncepcji.

Pergola – czy to rozwiązanie dla ciebie?

Zastanawiając się nad tym, czy pergola jest dobrym rozwiązaniem dla ciebie, należy najpierw ustalić, jakie masz prefernecje i oczekiwania wobec przyszłego zadaszenia tarasowego. Ten system jest z pewnością dobrym rozwiązaniem dla osób, poszukujących nietuzinkowych rozwiązan estetycznych i oczekujących jak najlepszych efektów ochrony przed zbytnim nasłonecznieniem. Jeśli twój taras jest narażony na ciągłe nasłonecznienie w ciągu dnia i słońce daje ci się we znaki, pergola będzie najlepszym rozwiązaniem, a efekty jej montażu będą znacznie lepsze niż w przypadku parasola, a nawet markizy. To wreszcie doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort. Mają one możliwość zdecydowania się na liczne udogodnienia, oferowane przez producentów tego rodzaju zadaszenia. Jest to przede wszystkim oświetlenie ledowe umieszczone na poprzeczkach pergoli, a także promienniki ciepła, gwarantujące komfort przebywania na tarasie w chłodne wieczory. Wszystko to sprawia, że pergola jest wielofunkcyjnym urządzeniem, stanowiącym najskuteczniejszą ochronę przed słońcem i opadami atmosferycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here