Wiadra prostokątne w branży spożywczej – dlaczego są tak popularne?

0
267
Wiadra prostokątne w branży spożywczej - dlaczego są tak popularne?

Obecnie dostępnych jest mnóstwo, różnorodnych opakowań na żywność. Niemniej niektóre są zdecydowanie popularniejsze od pozostałych. Wśród tych wybieranych najczęściej, należy wymienić wiadra prostokątne. Mowa tutaj o konstrukcjach wykonywanych z tworzywa sztucznego. Dlaczego tak wielu przedsiębiorców wybiera właśnie te opakowania? Sprawdźmy!

Wiadra prostokątne, czyli rozwiązanie praktyczne

Wśród głównych powodów, dla których wiadra plastikowe są tak popularne, na pewno należy wymienić ich funkcjonalność. Okazują się one niezwykle praktyczne zarówno podczas magazynowania, jak i transportu? Dlaczego? Chodzi oczywiście o prostokątną budowę, dzięki której możliwe jest ustawienie obok siebie dziesiątek, a w niektórych przypadkach nawet setek opakowań. Przylegają one do siebie, ponadto istnieje też możliwość ustawiania wiader jednego na drugim. Oznacza to oszczędność przestrzeni. Jest to istotne już na etapie magazynowania, jednak jeszcze ważniejsze staje się w transporcie. Pojemność ciężarówki jest ograniczona, przez co każdy centymetr kwadratowy okazuje się bardzo cenny.

Tworzywo bezpieczne i praktyczne

Obecnie plastik należy do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji opakowań. Nie powinno zatem dziwić, że wiadra prostokątne z tworzywa sztucznego są tak chętnie wybierane. Odpowiedni plastik, którym przeważnie jest polipropylen, znacząco ułatwia transport towarów. Dzieje się tak ze względu na bardzo niewielką wagę plastiku. Lekkie opakowanie to mniejsze obciążenie ciężarówki, a tym samym możliwość załadowania jej do pełna. Co więcej, lekkość towaru ułatwia jego załadunek i późniejszy rozładunek. Oczywiście niewielka waga to również zaleta na magazynie. Przenoszenie towarów staje się prostsze i często nie wymaga nawet stosowania żadnego sprzętu.

Uniwersalność wiadra

Niewątpliwie czynnikiem odpowiedzialnym za popularność wiader prostokątnych jest również ich uniwersalność. Mowo opakowaniach, które doskonale spisują się zarówno na etapie magazynowania, jak i transportu oraz sprzedaży. Tak, wielu sprzedawców decyduje się oferować swoje produkty w wiadrach. Nowoczesne metody produkcji, takie jak wtryskiwanie, pozwalają otrzymywać opakowania plastikowe o wysokich walorach estetycznych. Dokładając do tego ciekawe etykiety, otrzymuje gotowe opakowania produktowe.

Jednak uniwersalność wiader prostokątnych objawia się również czymś innym, a mianowicie możliwością zapakowania w nie różnorodnych towarów. W tym artykule omawiamy przechowywanie żywności, więc skupmy się na produktach spożywczych. Do wiadra z tworzywa sztucznego śmiało można zapakować dowolne warzywa czy owoce. Ponadto w wiadrach przechowuje się również wiele produktów sypkich oraz płynnych. Szczelność opakowania gwarantuje bezpieczeństwo przechowywania również tego typu towarów. Często w wiadrze oferuje się też sery i słodycze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pod względem możliwych do przechowywania pokarmów, równie szerokie zastosowanie jak wiadra prostokątne, znajdują modele okrągłe.

Wiadra prostokątne znajdziesz na: https://www.plast-box.com/katalog-produktow/wiadra-prostokatne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here