Sposoby na izolację domu, aby zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie

Możesz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie w zimie i w lecie poprzez poprawę efektywności energetycznej swojego domu. Możesz również zaoszczędzić na usługach komunalnych poprzez zmniejszenie zapotrzebowania domu na energię elektryczną lub znalezienie alternatywnych źródeł energii. W tym artykule podajemy kilka wskazówek, jak zaizolować swój dom, aby zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media. Nawet niewielka poprawa efektywności energetycznej może przynieść duże, długoterminowe oszczędności. Według amerykańskiego Departamentu Energii, właściciele domów mogą zobaczyć do 20 procent redukcji w ich wydatkach na ogrzewanie i chłodzenie poprzez uczynienie domów bardziej wydajnymi energetycznie.

Wymień okna i drzwi

Stare okna mogą być nieefektywne energetycznie, przez co Twój dom jest mniej komfortowy i kosztuje Cię więcej pieniędzy na media. Nowe energooszczędne okna mogą zmniejszyć utratę ciepłego powietrza w zimie i infiltrację ciepłego powietrza w lecie. Niektórzy producenci okien robią specjalne energooszczędne okna zaprojektowane tak, by pasowały do starych ram, więc nie trzeba wymieniać całego okna.

Energooszczędne drzwi zmniejszają ilość zimnego powietrza, które przecieka do domu w zimie i ilość ciepłego powietrza, które ucieka w lecie. Mogą one zmniejszyć ilość energii potrzebnej systemom ogrzewania i chłodzenia do utrzymania komfortowej temperatury w domu.

Zadbaj o izolację swojego dachu

Dobrze zaizolowany dach może znacznie zmniejszyć ilość ciepła, które ucieka przez dach. Większość ekspertów zaleca zainstalowanie izolacji na dachu, jeśli pokład dachu jest mniejszy niż 48 cali powyżej otaczającego go poziomu. Rozważ uzyskanie audytu energetycznego od audytora energetycznego, aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz więcej izolacji na swoim dachu. Jeśli tak i nie wiesz jak to zrobić samemu, wynajęcie wykonawcy do zainstalowania izolacji jest dobrym pomysłem. Zanim podpiszesz umowę, upewnij się, że wykonawca izolacji posiada niezbędne referencje.

Jeśli posiadasz dom zbudowany przed 1978 rokiem, sprawdź swój dach, aby zobaczyć, czy musisz wymienić gonty dachowe i/lub asfaltową powłokę dachu. Jeśli masz starzejący się dach, materiały dachowe mogły ulec pogorszeniu do tego stopnia, że trzeba je wymienić. Wymiana dachu nie tylko sprawi, że Twój dom znów będzie wyglądał jak nowy, ale także zwiększy wydajność energetyczną i przedłuży żywotność Twojego dachu i domu.

Właściwa izolacja ścian w budynku

Najlepszym miejscem do rozpoczęcia podczas poprawy efektywności energetycznej swojego domu są ściany. Możesz poprawić izolację w swoich ścianach stosując wdmuchiwaną celulozę, włókno szklane (kamień) lub włókno szklane batting. Zanim zaczniesz, sprawdź ścianę zewnętrzną, aby zobaczyć, czy musisz dodać izolację.

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, możesz dodać izolację ścienną poprzez zbudowanie fałszywej ściany i przymocowanie jej do wewnętrznej strony istniejącej ściany. Możesz również zainstalować izolację pomiędzy słupkami w ścianie.

Jeśli mieszkasz w domu wielorodzinnym, możesz również dodać izolację do wnęk między ścianami. Możesz również być w stanie dodać izolację ścienną wewnątrz swoich ścian, ale będziesz musiał sprawdzić w swoim mieście lub kodeksie budowlanym.

Zainstaluj panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne są powszechnym sposobem generowania energii elektrycznej ze słońca. Są one świetnym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd i produkcję czystej, odnawialnej energii dla Twojego domu. Są łatwe do zainstalowania, ale będziesz potrzebował pomocy licencjonowanego elektryka, aby podłączyć je do sieci elektrycznej w swoim domu.

Trzeba będzie również skontaktować się z firmą energetyczną, aby sprawdzić, czy wolno generować energię elektryczną w domu i ile trzeba będzie zapłacić za nadmiar produkowanej energii. Może być również konieczne uzyskanie pozwolenia od władz miasta.

Ważne jest, aby zrobić swoje badania przed zainwestowaniem w panele fotowoltaiczne. Dowiedz się, ile energii elektrycznej będą one produkować i ile będą kosztować. Możesz również zbadać stanowe i federalne zachęty podatkowe do instalowania paneli fotowoltaicznych na swoim domu.

Zakończenie

Najlepszym sposobem na utrzymanie ciepła w domu zimą jest utrzymanie zimna na zewnątrz. Uszczelnij szczeliny w ścianach, dachu i fundamencie, aby utrzymać ciepłe powietrze wewnątrz domu. Możesz również dodać izolację, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na dodatkowe ciepło.

Innym sposobem na utrzymanie ciepła w domu zimą jest upewnienie się, że system grzewczy działa prawidłowo. Upewnij się, że jest on czysty i odpowiednio konserwowany, aby zapewnić jak najbardziej wydajną obsługę. Jeśli musisz dokonać napraw, upewnij się, że zatrudniasz wykwalifikowanego wykonawcę.

Zrównoważony rozwój w praktyce: Realizacja projektów domów zeroenergetycznych

Zrównoważony rozwój w praktyce: Realizacja projektów domów zeroenergetycznych

0
Kiedy kilka lat temu odwiedziłem przyjaciela, który właśnie zainwestował w dom zeroenergetyczny, byłem pod ogromnym wrażeniem nie tylko niskich rachunków za energię, ale również...
Budowa domu szkieletowego

Budowa domu szkieletowego

0
Budowa domu jest jednym z najważniejszych projektów, które można zrealizować w życiu. Domy szkieletowe zdobywają coraz większą popularność, głównie ze względu na szybkość budowy...
Sklep meblowy z nowoczesnymi krzesłami i stołami

Stwórz swoją wymarzoną jadalnię

0
Stwórz swoją wymarzoną jadalnię – kolekcja krzeseł i stołów od Dojadalni.pl Jadalnia to serce każdego domu, miejsce, gdzie codzienność splata się z wyjątkowymi chwilami, gdzie...
Zalety Inwestycji w Wysokiej Klasy Kuchnię

Zalety Inwestycji w Wysokiej Klasy Kuchnię

0
Dom to azyl, a serce domu bije najsilniej w kuchni. To właśnie tutaj tworzone są wspomnienia, scalają się rodziny, a smaki i aromaty przenoszą...

Jak stylowo i tanio urządzić sypialnię?

0
Urządzenie sypialni, w której będziemy się czuli komfortowo, a jednocześnie nie wydamy fortuny, może wydawać się wyzwaniem. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to,...

Podobne artykuły:

Sprawdź także: