Rolety czy żaluzje? Co wybrać?

0
268
Rolety czy żaluzje? Co wybrać?

Ostatnimi czasy coraz więcej osób rezygnuje z wieszania firanek w domowej przestrzeni. Pomijając fakt konieczności prania, prasowania i wieszania tkaniny, często przysłaniają one widok i zmniejszają nasłonecznienie w pokoju. Natomiast rolety lub żaluzje pozwalają na całkowite odsłonięcie okna, w przeciwieństwie do firanek nic się nie rwie ani nie spada z haczyków. Można wpuścić maksymalne światło dzienne do przestrzeni i cieszyć się widokiem. To także świetne rozwiązanie, kiedy jesteśmy właścicielami pięknych roślin potrzebujących dużo światła. Przygotowaliśmy artykuł, w którym pomożemy dobrać najlepszy kształt oraz wielkość rolet i żaluzji. Pokażemy również, na co warto zwracać uwagę przy ich wyborze, by były zakupem na lata i zapewniały maksymalną wygodę przy używaniu.

Na co zwrócić uwagę?

Zarówno rolety, jak i żaluzje występują w rozmaitych wariantach. Różnią się od siebie materiałem wykonania, kształtem, wielkością, systemem rozkładania i składania. Poniżej wypisujemy kilka aspektów, na które należy zwracać uwagę, by zakup okazał się strzałem w dziesiątkę!

  • Materiał, a więc wykonanie, które świadczy o wytrzymałości, odporności na kurz i zabrudzenia. Jeśli chodzi o żaluzję, projektowane są zazwyczaj z wysokiej jakości tkanin naturalnych, na przykład z bawełny czy lnu. Znajdziemy również żaluzje wykonane z polamidu i poliestru, czyli syntetycznych materiałów. Będą one z pewnością odporniejsze na zabrudzenia i łatwiejsze do czyszczenia. Wyróżnić można rolety składane w harmonijkę oraz układające się w fałdy. Ten wybór zależny jest od indywidualnych preferencji.

Żaluzje pionowe z Wrocławia wykonane są najczęściej z wyrobów sztucznych, a także drewna i materiałów skóropodobnych. Niezwykle łatwe w użyciu i proste w czyszczeniu są świetnym rozwiązaniem.

  • Design, czyli kolejny najważniejszy czynnik, który pozwoli wpasować się w aranżację przestrzeni. Zarówno rolety, jak i żaluzje są uniwersalnym rozwiązaniem, które wpasuje się we wnętrza nowoczesne, tradycyjne czy nawet glamour. Wszystko dzięki bogatej ofercie, różnym wariantom kolorystycznym i materiałem wykonania. Występują żaluzje minimalistyczne, barwne i bardziej dekoracyjne. Jednak najlepszym wyborem będą klasyczne zasłony okienne, które będą służyć przez lata, niezależnie od remontu i zmiany wystroju wnętrza.
  • Jeśli chodzi o regulację, żaluzje zdecydowanie górują nad roletami. Co więcej, mają one specjalnie pokrytą powłokę, która odbija promieniowanie słoneczne, przez co okienne zasłony nie nagrzewają się, a w mieszkaniu jest chłodno i komfortowo.

Rolety czy żaluzje? Co wybrać? – podsumowanie

Z wielu przyczyn, coraz więcej osób rezygnuje z firanek, a chcąc zapewnić sobie przejrzysty widok w mieszkaniu, decydują się na rolety oraz żaluzję. I choć wybór zależy głównie od gustu mieszkańców, tak, jeśli chodzi o funkcjonalność, wiele osób wybiera żaluzję. Są one przede wszystkim wykonane z trwałych i solidnych materiałów, przez co służą przez lata, a specjalna powłoka chroni przed nagrzewaniem się zasłon i zapewnia chłód w mieszkaniu podczas upalnych dni.

Źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here