Rodzaje zbiorników do AdBlue

0
390
Rodzaje zbiorników do AdBlue

Zbiorniki przeznaczone do przechowywania toksycznych i łatwopalnych substancji są wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle, transporcie, rolnictwie oraz budownictwie. Na rynku są również specjalne zbiorniki do AdBlue. Zapewne są wśród nas osoby, które chciałyby wiedzieć, do czego służą takie zbiorniki i jakie są ich rodzaje. Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.

Zbiorniki do Adblue

AdBlue służy do oczyszczania spalin i jest wykorzystywany głównie w silnikach typu diesel. Substancja jest przyjazna dla środowiska, ponieważ oczyszcza spaliny ze szkodliwych tlenków azotu. Dostępne na rynku zbiorniki do AdBlue są wydajne, innowacyjne i niezawodne. Produkują je i dystrybuują firmy o dużym prestiżu i najlepszej pozycji w branży. Zbiorniki są ciągle udoskonalane, przez co spełniają najwyższe standardy jakości. Zapewniają całkowicie bezpieczny transport i przechowywanie płynu AdBlue.

Rodzaje zbiorników

Zbiorniki AdBlue mają ciekawy wygląd. Są odporne na promienie UV oraz uciążliwe warunki atmosferyczne, które w ostatnim czasie przybierają na sile. Wśród modeli zbiorników do AdBlue można wymienić:

  • zbiorniki jednopłaszczowe wyposażone w wydajną  o pompę, zamykaną skrzynię
    dystrybucyjną, automatyczny pistolet do nalewania, rurę ssącą, filtr siatkowy i filtr odpowietrzający.
  • zbiorniki dwupłaszczowe — to zbiorniki do AdBlue skonstruowane z  dwóch  warstw materiału, stąd właśnie nazwa produktu. Są wykonane z polietylenu, tworzywa sztucznego wyróżniającego się sporą wytrzymałością. Dlatego też nie trzeba obawiać się o wyciek spowodowany pęknięciem płaszcza.
  • zbiorniki z izolacją termiczną — do ich podstawowego wyposażenia należy izolacja termiczna zbiornika wewnętrznego.
  • kontenery na Adblue — dystrybutory wolnostojące połączone z drugim zbiornikiem, magazynowym; w kontenerach zazwyczaj istnieje możliwość instalacji drugiego nalewaka, dzięki czemu można z ich użyciem obsługiwać pojazdy samochodowe i ciężarowe.
  • zbiorniki podziemne — gwarantują długoletnią i bezpieczną eksploatację, dzięki nim właściciele stacji benzynowych zyskują większą przestrzeń.
  • zbiorniki mobilne — warte uwagi, ponieważ  gwarantują 100% skuteczności i bezpieczeństwa w przewozie AdBlue. Jak dodaje nasz rozmówca, dystrybutor zbiorników MiM ze Szczecina można w nich śmiało transferować mocznik nawet poza granice naszego kraju, ponieważ spełniają wymogi UE. Są odporne na niskie temperatury, promieniowanie UV oraz korozję. Zbiorniki te są szczególnie przydatne w branży transportowej i logistycznej.

Posiadacze zbiorników Adblue oszczędzają na czasie, ponieważ nie muszą dojeżdżać do stacji paliw. To bardzo istotne np. w przypadku firm, które działają w branży transportowej. Z pewnością więc użytkownicy licznej floty samochodowej powinni pomyśleć o zakupie, któregoś z wymienionych zbiorników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here