Rodzaje podnośników dla niepełnosprawnych do domu – jaki wybrać?

0
434
Rodzaje podnośników dla niepełnosprawnych do domu – jaki wybrać?

Aby podnoszenie osoby niepełnosprawnej albo mającej trudności z samodzielnym poruszaniem się było łatwiejsze, stosowane są specjalne podnośniki. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto stosować podnośniki dla niepełnosprawnych?

Opieka nad osobami niepełnosprawnymi ruchowo może być bardzo wymagająca. Prowadzone każdego dnia czynności często potrzebują zastosowania siły, na przykład po to, aby przemieszczać podopiecznego. Nie każdy opiekun ma jednak taką kondycję, która to umożliwia. W takiej sytuacji bardzo pomocny będzie podnośnik dla niepełnosprawnych, który pozwala na łatwe poruszanie się osoby z ograniczoną sprawnością. Urządzenia medyczne jak podnośniki dla osób niepełnosprawnych pozwalają na uniesienie osoby, przemieszczenie w wybrane miejsce i jej opuszczenie. Ze względu na stabilną konstrukcję oraz na swój duży udźwig mogą być one używane nawet w przypadku osób z nadwagą i otyłością, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo całego procesu zmiany położenia. Podnośnik dla niepełnosprawnych może przydać się podczas prowadzenia czynności higienicznych, umieszczania osoby na wózku inwalidzkim, w samochodzie, a także może być on używany jako podnośnik rehabilitacyjny umożliwiający prowadzenie działań w ramach rehabilitacji osoby z ograniczoną sprawnością ruchową.

Jaki rodzaj podnośnika wybrać?

W użyciu znajdują się różne rodzaje podnośników dla osób niepełnosprawnych, które można podzielić na kilka kategorii pod kątem ich montażu i sposobu obsługi. W pierwszej kolejności konieczne jest wybranie sposobu użytkowania podnośnika – można zdecydować się na podnośnik stacjonarny albo przenośny. Pierwszy z nich montowany jest na stałe, natomiast drugi może być przemieszczany i służyć do transportu osoby niepełnosprawnej na większe odległości. Przenośniki montowane na stałe dzielone są na dwie kategorie – podnośnik ścienny oraz podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych. Pierwszy z nich montowany jest bezpośrednio do ściany, natomiast drugi do sufitu w pomieszczeniu. Dostępne są także elektryczne podnośniki dla niepełnosprawnych, które mogą być sterowane za pomocą pilota. Wówczas trzeba jedynie umieścić osobę w podnośniku, który następnie pozwala na przemieszczenie jej z miejsca na miejsce, na przykład z łóżka na wózek inwalidzki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here