Portfolio fotografa ślubnego – na co zwrócić uwagę?

0
591
Portfolio fotografa ślubnego - na co zwrócić uwagę?

Fotograf ślubny, który zna się na swoim fachu to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów, jakie można sobie wyobrazić. W sezonie weselnym, Ci najlepsi mają zajęte wszystkie weekendy, dlatego warto zająć się poszukiwaniami odpowiednio wcześniej. Po czym rozpoznać dobrego fotografa, który jest nie tylko rzemieślnikiem, ale przede wszystkim prawdziwym artystą? Sprawdźmy!

Fotograf ślubny i jego portfolio

Profesjonalny fotograf ślubny z pewnością chętnie chwali się swoimi realizacjami. Najczęściej można je znaleźć w zakładce portfolio na stronie internetowej. Na co zwrócić uwagę przeglądając galerię zdjęć? Oto kilka najważniejszych kwestii.

Wydaje się, że przygotowanie fotorelacji ze ślubu to nic trudnego. Zdaniem wielu, wystarczy przecież zaprezentować na fotografiach konkretne wydarzenia z dnia ślubu wesela. Nic bardziej mylnego! Właściwie przeprowadzony reportaż fotograficzny to przede wszystkim opowieść zapisana przy pomocy nieruchomych obrazów. To jednak prawdziwa sztuka przewidzieć, a następnie uwiecznić na zdjęciach te wszystkie momenty pełne wzruszeń i skrajnych emocji, które najczęściej trwają ułamki sekund.

Jak powinien wyglądać reportaż ślubny?

W reportażu ze ślubu lub wesela nie ma miejsca na sztuczne pozy czy wcześniej zaplanowane i wyreżyserowane ujęcia. Podczas takiego wydarzenia rządzi spontaniczność i naturalny biegi wydarzeń. Tutaj nikt niczego nie kontroluje. Fotograf ślubny zaczyna pracę wczesnym rankiem, kiedy to zaczynają się przygotowania do tego niesłychanie ważnego dla narzeczonych dnia. To także świetna okazja do tego, aby trochę rozluźnić atmosferę przed rozpoczęciem ceremonii. Fotograf ślubny ma wówczas trochę czasu, aby udokumentować ślubne detale, takie jak obrączki połyskujące w blasku słońca czy też białe szpilki leżące na dywanie.

Kluczowy element fotoreportażu jest oczywiście ceremonia ślubna, która pełna jest wzruszeń, momentów i niesamowitych emocji. To właśnie one pokazują kunszt artystyczny lub obnażają jego braki u fotografa. Błysk w oku pana młodego wypowiadającego słowa przysięgi ślubnej, łzy wzruszenia rodziców i czułe spojrzenia pary młodej. To właśnie kwintesencja dobrego reportażu ślubnego. Takich momentów nie sposób wyreżyserować. To jednak nie koniec. Fotograf ślubny może także towarzyszyć nowożeńcom i gościom podczas zabawy weselnej, tworząc w ten sposób chronologiczny zapis najważniejszych momentów tego wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here