Pompa do AdBlue

0
264
Pompa do AdBlue

Pompy do AdBlue wchodzą w skład układów dystrybucyjnych do paliw płynnych. Ich niezawodne działanie ma zasadnicze znaczenie dla szybkiego i prawidłowego przetaczania paliwa pomiędzy zbiornikami.

Czym jest AdBlue?

AdBlue to bezbarwny płyn służący o oczyszczania spalin. W jego skład wchodzi w mocznik i woda demineralizowana w stosunku 1:2. Umieszczony jest zazwyczaj w zbiorniku zaraz obok paliwa, skąd jest wtryskiwany do spalin w układzie wydechowym. Tam pod wpływem wysokiej temperatury AdBlue zamienia toksyczne tlenki azotu w amoniak i dwutlenek węgla.

Pompa do AdBlue – co można dostać?

W ofercie sklepów internetowych i stacjonarnych dostępne są różne rodzaje pomp, o różnej wydajności. Ręczne pompy do AdBlue cechują się wydajnością rzędu 15l/min. Membranowe pompy elektryczne można znaleźć zasilane napięciem 230V, 12V oraz 24V, których wydajność będzie wynosić zazwyczaj około 30-35l/min. Część pomp zapewnia także możliwość przepompowywania innych niż AdBlue cieczy, np.: płynu do spryskiwaczy. Pompy mogą funkcjonować ciągle lub w cyklach. Do pompy dołączone są zazwyczaj przewody zasilające.

Dystrybutory paliwa

Warto podkreślić, że pompy do paliw płynnych wraz z innymi elementami, tworzą układy dystrybucyjne. To cały zestaw tych urządzeń działających w pełni kompatybilnie, pozwala na szybkie i skutecznie przepompowanie paliw płynnych pomiędzy zbiornikami. Oprócz pomp istotne znaczenie mają również liczniki przepływu, a także separatory wody, węże tłoczne i ssawne, oraz pistolety nalewne.

Dlaczego warto korzystać z tego rodzaju urządzeń?

Korzystanie z układów dystrybucyjnych pozwala na odpowiednie zarządzanie większą ilością paliwa. W tym wypadku możemy dysponować własną ministacją, co pozwoli nam szybko i bezpiecznie dystrybuować paliwo wewnątrz naszej firmy, czy też gospodarstwa rolnego. Dzięki hurtowemu zakupowi paliwa możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Gdzie kupić pompy do AdBlue?

Pompa do Adblue, ale również wszelkie inne elementy wchodzące w skład układów dystrybucyjnych, dostępna jest choćby w sklepach internetowych. Co więcej – możemy tutaj również zaopatrzyć się w wiele elementów zamiennych. Warto podkreślić, że najbardziej popularnymi częściami zamiennymi, które często należy wymieniać w układach dystrybucyjnych, są między innymi łopatki, zestawy uszczelniające, szczotki, czy też skrzynki elektryczne. W sklepie internetowym znajdziemy pompy różnych firm. Możemy zdecydować się na zakup pomp od renomowanych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here