Płyty gumowe na plac zabaw – czym powinny się charakteryzować?

0
289
Płyty gumowe na plac zabaw - czym powinny się charakteryzować?

Nadrzędna wartością dla każdego rodzica jest bezpieczeństwo dziecka, gdziekolwiek przebywa i na ile miejsce jego pobytu jest sprzyjające, by rodzic troszcząc się o swego malucha, był spokojny i ze spokojem także wysyłał pociechę do grona rówieśników, by razem mogli radośnie spędzić czas wolny, a jednocześnie budować relacje interpersonalne. jednym z elementów, zaspokajających rodziców, są płyty gumowe na plac zabaw.

Właściwy dobór bezpiecznej nawierzchni placu zabaw

Obserwując swoja pociechę, nierzadko przypominamy sobie własne dzieciństwo i przypadki, kiedy z żalem i łzami w oczach, mama bandażowała nam potłuczone kolana, obdarte nogi i inne kontuzje wynikające z pobytu na placu zabaw, o betonowym podłożu, czy po prostu skrawka terenu, nie przygotowanego pod plac zabaw, na którym ustawiono parę huśtawek, karuzelę i inne konstrukcje do wspinaczki. Obecnie place zabaw muszą spełniać konkretne kategorie i odpowiadać ściśle określonym zasadom. Jedna z nich jest właśnie odpowiedni dobór nawierzchni placu zabaw, zazwyczaj jest to mata na plac zabaw.

Bezpieczeństwo dzieci ponad wszelkie inne wartości

To , co często ogranicza tworzenie placów zabaw dla dzieci, w znacznie większej liczbie, aniżeli jest to potrzebne, to właśnie nawierzchnia na plac zabaw . Pokrycie odpowiedniego placu, o konkretnych , wymaganych wymiarach gumową matą, nie jest tanie, a stworzenie wymaganej liczby miejsc rekreacji i zabawy dla dzieci, stanowi dość duży koszt, a potrzeby miasta są często niewykonalne, z uwagi na braki finansów w kasie urzędu miasta czy gminy. Mata gumowa plac zabaw, to temat często pojawiający się na biurku osób decyzyjnych miasta, a ich analiza i realizacja, często zostaje zepchnięta na plan dalszy w obliczu takich problemów miasta i gminy jak, kanalizacja, remonty, realizacja projektu segregacji śmieci, nieustannie sygnalizowana przez wydział związany z czystością i ekologią urzędu miasta czy gminy.

Jednak dostrzegalna jest bezwzględnie pozytywna zmiana w tym zakresie, co dla rodzica jest niezwykle istotne, bowiem dzieci w wieku starszym już nieczęsto pilnowane są podczas zabaw przez osoby dorosłe, zasypane codziennymi obowiązkami, więc tym bardziej cenią sobie wszelkie korzystne zmiany, które gwarantują bezpieczeństwo dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here