Plusy i minusy domów dwupiętrowych

0
464
Plusy i minusy domów dwupiętrowych

Zarówno domy parterowe jak i piętrowe mają swoich zagorzałych zwolenników. Zazwyczaj wady jak i zalety tych 2 budynków są ściśle połączone z szeregiem czynników ludzkich, które wpływają na preferencje i ostateczny wybór. Wynika to z prostego faktu, że wybrane rozwiązanie ma wspomagać nasz styl życia. Przyjrzyjmy się nieco bliżej domom piętrowym.

Jakie są zalety i wady dwupiętrowego domu?

Przed zakupem domu należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Jednym z czynników jest liczba pięter, jakie posiada dom.

Zaletą domu piętrowego jest to, że zapewnia dodatkową przestrzeń życiową bez konieczności wydawania większych pieniędzy na materiały budowlane. W tym miejscu trzeba sobie dobrze odpowiedzieć na pytanie: Czy duża przestrzeń domu piętrowego będzie nam naprawdę  potrzebna?

Zaletą domu piętrowego jest większa powierzchnia mieszkalna i większa liczba okien, co sprawia, że dom jest jaśniejszy. Wadą piętrowego domu jest to, że jest mniej miejsca na zewnątrz i są droższe w budowie.

Co należy wziąć pod uwagę kupując dom piętrowy?

Dom piętrowy w zestawieniu z blokami mieszkalnymi, jest popularnym wyborem dla osób, które chcą być bliżej ziemi i chcą więcej prywatności i mniej hałasu samochodów i sąsiadów. Pozwala to również na bardziej funkcjonalne pomieszczenia na górze i na dole, z mniejszą potrzebą schodów, a także łatwiejszy dostęp do tych pomieszczeń.

Zaletami kupna domu piętrowego są: potencjalnie może być tańszy niż inne domy, zwykle zajmuje mniej miejsca na Twojej posesji, jest większa swoboda w projektowaniu domu piętrowego, ponieważ nie potrzebujesz tylu okien lub drzwi na drugą stronę, łatwiej jest sprzątać, ponieważ możesz zrobić wszystko na jednym piętrze na raz.

Jak znaleźć najlepsze piętrowe domy w Twojej okolicy?

Znalezienie najlepszych piętrowych domów w Twojej okolicy nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem nieruchomości, takich jak to, czy chcesz mieszkać w pobliżu miasta lub na przedmieściach, ile chcesz wydać na dom, jaki rozmiar preferujesz itp.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zawęzić kryteria. Pomoże to zawęzić listę nieruchomości na sprzedaż i skróci czas spędzany na przeglądaniu projektów domów piętrowych i dostępnych możliwości w okolicy

Osoby, które mają ograniczony budżet, powinny wiedzieć o kosztach nieruchomości w ich okolicy i porównać je z innymi miejscami, aby kupić dom, który mieści się w ich budżecie.

Czy powinieneś kupić, czy zbudować dom piętrowy ?

Pierwszym pytaniem, jakie musimy sobie zadać, zanim zdecydujemy, co zrobić, jest to, ile osób planuje mieszkać w domu. Jeśli jest to tylko jedna czy dwie osoby, lepiej byłoby, gdyby kupili mniejszy dom, na który mogą sobie pozwolić i który ma wszystko, czego potrzebują. Jeśli w domu będzie mieszkać więcej osób, każda opcja zadziała.

Reasumując: Jeśli mieszkasz sam i chcesz mieć dużą rodzinę, może mieć sens zbudowanie własnego domu z pożądaną liczbą sypialni i łazienek. Ale jeśli w tym domu mieszkają dwie osoby, budowanie domu piętrowego może nie mieć sensu ze względu na pieniądze i czas potrzebny na zbudowanie drugiego piętra.

Ważne jest, abyśmy pomyśleli o tym z kim będziesz mieszkać. To bardzo często pomijany aspekt w planowaniu i wyborze projektu domu z piętrem.

Zaczniemy od kosztów. Budowa dwupiętrowego domu może być naprawdę kosztowna. Istnieją pozwolenia, inspekcje i inne ukryte koszty, o których możesz nie myśleć. Musisz również upewnić się, że Twoja parcela wytrzyma wysokość domu (w tym parking).

Ostatecznie od Ciebie zależy, czy chcesz kupić, czy zbudować dom piętrowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here