Pergole aluminiowe – możliwe opcje

0
250
Pergole aluminiowe - możliwe opcje

Taras przed domem wykorzystywany jest od wiosny do późnej jesieni. Warto zatem zainwestować w odpowiednie zadaszenie. Dzięki temu można korzystać z niego nie tylko w słoneczne dni, ale także w deszczowe. Wszystko zależy od przyjętych rozwiązań. Jeśli dostatecznie zabezpieczają przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, z powodzeniem na takim tarasie można trzymać meble ogrodowe, które nie będą niszczały tak szybko, jak wówczas kiedy stoją całkowicie na zewnątrz.

Konstrukcje aluminiowe

Jedną z praktyczniejszych, ale także estetycznych opcji są pergole aluminiowe Kraków. Konstrukcje takie wykonuje się z aluminiowych profili. Najczęściej bryłą przypominają otwarty prostopadłościan, jednak spotkać można także bardziej wymyślne kształty. W zależności od potrzeb mogą być wolnostojące lub montowane do innych konstrukcji, na przykład ściany budynku. Ich dużą zaletą jest wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, duże nasłonecznienie.

Typy pergoli

Opcji jest naprawdę wiele. Poczynając od prostych, aluminiowych szkieletów, na które naciąga się wodoodporny materiał. Może być on montowany na stałe, ale dostępne są także rozwiązania umożliwiające mechaniczne odsłonięcie takiego dachu.

Niektóre pergole zakotwicza się do ściany budynku na stałe. W takich rozwiązaniach jako zadaszenie także stosowane są tkaniny nieprzepuszczające wodę. Inną możliwością są przezroczyste dachy z tworzywa lub aluminiowe lamele.

Dla klientów, którzy mogą sobie pozwolić na droższe modele, dostępne są także opcje z wypełnieniem dachu, a nawet ścian bocznych ruchomymi panelami, które można szczelnie zamknąć, jeśli pada deszcz lub ustawić pod kątem uzyskując pożądane nasłonecznienie.

Dodatkowe wyposażenie

Pergole aluminiowe można także doposażyć w odpowiednie oświetlenie, które przyda się wieczorami. W przypadku wolnostojącego tarasu warto przemyśleć doprowadzenie prądu elektrycznego już na etapie planowania.

W chłodne wieczory, na tarasie warto zamontować ogrzewanie. Jedną z możliwości są specjalne promienniki na podczerwień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here