Ogrodnictwo i sprzęt ogrodowy

0
425
Ogrodnictwo i sprzęt ogrodowy

Ogrodnictwo to pasja, która potrafi pochłonąć bez reszty. Nagrodą za poświęcony trud są bujno kwitnące, pachnące kwiaty, zagajniki z pięknymi drzewkami i krzewami, fantazyjnie przycięte żywopłoty oraz tryskający żywą zielenią równiutki kobierzec z trawy. Jednak do powstania tak pięknego, prawie że rajskiego miejsca wypoczynku należy włożyć sporo wysiłku. Uzyskanie oczekiwanego efektu nie przychodzi łatwo, dlatego aby usprawnić wymagające prace w ogrodnictwie, od lat stosuje się profesjonalne urządzenia i sprzęt Stiga.

Umiejętne organizowanie terenów zielonych wymaga całorocznego zaangażowania. Zwłaszcza w sezonach wiosennych, letnich oraz jesiennych ręce ogrodnika bywają ciągle zajęte. Sadzenie nowych roślin, przycinanie wybujałych krzewów oraz ciągłe koszenie trawnika to tylko niektóre zabiegi, które muszą być wykonywane regularnie. Urządzenia sprawdzonej szwedzkiej marki Stiga pomagają profesjonalnie utrzymać oczekiwany, naturalny ład.

Zadbana zielona przestrzeń

Zazwyczaj, kiedy po zimie zaczynają przygrzewać pierwsze promienie słońca, prace ogrodowe zaczynają się od przycinania gałęzi w żywopłotach oraz drzewkach. Aby nadać roślinom regularny i schludny kształt oraz pozbyć się zdrewniałych niepotrzebnych części warto jest skorzystać z tradycyjnych rozwiązań, jak pilarka Stiga spalinowa lub nowoczesnej pilarki Stiga akumulatorowej, które jest cichsza, lżejsza i bardziej ekologiczna. 

Przy regulacji żywopłotów i zielonych alejek wspaniale egzamin zdaje sekator spalinowy lub akumulatorowy Stiga, który zastąpi tradycyjne ręczne nożyce i pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i sił oraz sprawi, że ogrodzenie będzie wyglądało, jak „cięte od linijki”. 

Czasami trudną do okiełznania barierą w pracach ogrodowych może okazać się wysokość lub niewłaściwa lokalizacja gałęzi, którą trzeba przyciąć lub usunąć. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest pilarka lub sekator Stiga z wysięgnikiem, który z łatwością dostanie się w nieprzystępne miejsca, bez konieczności używania drabiny. 

 Trawnik – zewnętrzna wizytówka domu

Piękny trwawnik, wyglądający niczym zielony, miękki dywan, zawsze zachwyca. Przyjemnie jest latem rozłożyć na nim koc i urządzić sobie rodzinny piknik, ciesząc się pięknem przyrody. Aby móc spełnić tą wizję, najpierw należy włożyć sporo pracy.

Czasami wysiłek zaczyna się od regulacji gleby pod zasiew, tak aby była ona równa i spulchniona. W tym celu może się przydać wertykukator elektryczny lub spalinowy Stiga, ostroga Stiga lub obsypnik Stiga. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża pozostaje jedynie wybór nasion i oczekiwanie na pierwsze źdźbła. 

Wiadomo, że trawnik należy kosić regularnie. Na dużych przestrzeniach jest to jednak bardzo pracochłonne. Na równych, obszernych terenach dużą popularnością cieszy się traktor Stiga, który pozwoli przyciąć trawę szybko bez konieczności ciągłego chodzenia tam i z powrotem. W mniejszych ogródkach idealnie sprawdza się kosiarka Stiga spalinowa lub nowoczesna kosiarka Stiga akumulatorowa. W miejscach gdzie trawa osiągnęła zbyt dużą wysokość lub jest trudno dostępna idealnie jest użyć podcinarki i kosy Stiga

Niezależnie od pory roku w ogrodzie zawsze jest co robić. Zmieniają się tylko używane sprzęty i akcesoria. Do uzyskania najlepszych efektów należy włożyć sporo siły, ale też serca. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here