Ogród i zima

0
405
Ogród i zima

Jeśli chcesz, aby Twój ogród wyglądał wyjątkowo, to musisz o niego dbać przez cały rok. Dosłownie. Tyczy się to nawet zimy, kiedy wiele osób sądzi, że w tym czasie może pozwolić sobie na przerwę w pracy. Roślinki nie wymagają co prawda aż takiej pielęgnacji, jak w cieplejszych miesiącach, jednak nie możesz o nich zapomnieć. Zima powoduje choroby nie tylko u ludzi. Jesteś zainteresowany? To czytaj dalej.

Jak dbać o ogród zimą?

Warto zacząć od podłoża, czyli trawy. A raczej trawą przykrytą grubą warstwą białego puchu. To właśnie ten puch jest Twoim największym wrogiem, ponieważ stanowi on doskonałe warunki do rozwijania grzybów, które dają o sobie znać zwłaszcza wiosną. Wystarczy proste odśnieżanie, aby dostarczyć trawie niezbędnego tlenu i jednocześnie szybciej ją odwilżyć. Staraj się przy tym zbytnio nie wydeptywać ścieżek, ponieważ latem w tym miejscu wcale nie będzie zielono. Postaraj się też w miarę możliwości strzepywać zewsząd śnieg – unikniesz dzięki temu złamanych i uszkodzonych łodyg lub gałęzi.

Porywać się na zimowe prace… a może poczekać?

Lepiej nie czekaj. Nie przechodź obojętnie obok zginających się pod ciężarem śnieżnego puchu gałęzi. Dbaj również regularnie o trawnik, który odwdzięczy się zielenią latem, podobnie jak owocami Twoje drzewka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here