Odkurzacze polecane do prac ogrodowych

0
207
Odkurzacze polecane do prac ogrodowych

Piękny ogród to wizytówka każdego domu i duma dla właściciela. Aby jednak utrzymać go w należytym stanie, potrzeba wiele wysiłku. Niegdyś było to zadanie tym trudniejsze, że opierało się głównie na pracy rąk własnych. Dziś możemy korzystać z bardziej komfortowych rozwiązań, dzięki zastosowaniu profesjonalnych elektronarzędzi. Jednymi z nich są odkurzacze i dmuchawy ogrodowe. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie odkurzacze polecane są do prac ogrodowych.

Jak dbać o ogród jesienią?

Wykonywanie prac ogrodowych ma swoją specyfikę w zależności od pory roku. Wiosną i latem skupiamy się na częstym koszeniu, przycinaniu i nawożeniu roślin, natomiast w okresie jesiennym priorytetem są prace porządkowe, które pozwolą uporządkować ogród przed zimą. Najważniejszym zadaniem jest pozbycie się liści, które opadły z drzew. Ich zaleganie na trawniku jest nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim może zaszkodzić murawie na wiosnę, ponieważ liście w okresie jesienno-zimowym będą gniły. Grabienie i usuwanie liści to zajęcie bardzo czasochłonne, szczególnie przy większych ogrodach. Istnieje jednak sposób, aby szybko uporządkować otoczenie domu przed zimą. Z pomocą przychodzą bowiem elektronarzędzia, do których należą dmuchawy do liści, a także odkurzacze ogrodowe. Dzięki nim można szybko przywrócić ład i porządek w ogrodzie.

Jak wybrać odkurzacz ogrodowy?

Wśród wielu rodzajów odkurzaczy ogrodowych, najpopularniejsze są odkurzacze sieciowe – wyjaśnia przedstawiciel sklepu Mistama z elektronarzędziami. Dobrze wybrać urządzenie wyposażone w funkcję nadmuchu (wymiatania) oraz funkcję zasysania z  rozdrabnianiem  odpadów. Dzięki niemu można usuwać suche odpady ogrodowe, takie jak: liście, trawa czy drobne gałęzie. Funkcja rozdrabniania odpadów prawie 10-krotnie zmniejsza ich objętość, a przy tym wydłuża czas pracy bez konieczności opróżniania worka. Jest to zatem nieoceniona pomoc w ogrodzie, pozwalająca zaoszczędzić czas i energię.

Wśród odkurzaczy sieciowych ciekawym rozwiązaniem są urządzenia wyposażone w system przezbrojenia odkurzacza z funkcji zasysania do funkcji dmuchania. W tym celu urządzenie powinno być wyposażone w dwie różne rury. Jednak z nich służy do zasysania odpadów, druga zaś do wymiatania i dmuchania. Przy wyborze warto zwrócić także uwagę na wagę odkurzacza, regulację prędkości nadmuchu, moc silnika oraz pojemność worka na odpady. Dzięki odpowiednim parametrom zapewnimy sobie bowiem szybką i wydajną pracę.

Podsumowując, odkurzacz ogrodowy to bardzo przydatne urządzenie, które ułatwi pielęgnację ogrodu. Najlepiej unikać jednak tanich, marketowych rozwiązań na rzecz markowych elektronarzędzi, będzie to bowiem gwarancja wysokiej jakości i niezawodności przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here