Odbiór mieszkania a ekspertyza budowlana

0
539
Odbiór mieszkania a ekspertyza budowlana

Interesując się konkretną nieruchomością, niezależnie od tego czy znajduje się ona na rynku pierwotnego, czy na wtórnym, należy ją sprawdzić. Kupujący musi wiedzieć w co chce zainwestować, tym bardziej, że sprzedający, jeśli zna mankamenty inwestycji, zazwyczaj nie mówi o nich głośno, ponieważ chce osiągnąć określoną kwotę, a każdy mankament dawałby możliwość negocjacji ceny. Właśnie dlatego tak ważne jest to, by przed realizacją transakcji mieć świadomość, za co płacimy – jaki jest stan faktyczny lokalu?

Oferta Pewnego Lokalu

Jeśli jako klient chcemy zainwestować w profesjonalne sprawdzenie nieruchomości, warto skorzystać z pomocy fachowców. Pewny Lokal to transparentna firma, która na swojej stronie internetowej dzieli się wiedzą dotyczącą odbiorów mieszkań, pomocy prawnej związanej z umowami deweloperskimi, fachowej pomocy inżynierów i specjalistów, którzy mogą pomóc skutecznie określić stan inwestycji, jaką interesuje się klient. To niezwykle ważne na etapie poszukiwań wymarzonego mieszkania, by móc skorzystać z doświadczenia osoby, która się na tym zna.

Dla samodzielnych poszukiwaczy, na stronie Pewnego Lokalu można znaleźć informacje dotyczące tego, na co należy zwrócić uwagę, podczas wstępnych poszukiwań, zaś, gdy nadchodzi moment wyboru ostatecznego, warto poradzić się fachowca, który ma wiedzę nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną. Specjaliści pracujący dla Pewnego Lokalu to fachowcy zarówno z branży budowlanej jak i prawniczej, co pozwala na kompleksową pomoc.

Odbiór a ekspertyza

O ile na rynku pierwotnym odbiór mieszkania jest standardem, który określany jest ustawą deweloperską. Nabywca inwestycji na rynku pierwotnym ma obowiązek wykonać odbiór techniczny przed finalizacją umowy, to na rynku wtórnym sprawa nie jest już tak prosta.

Rynek wtórny kryje wiele zagadek dla kupującego. Warto poznać choć część, by przekonać się, że inwestując w wybraną nieruchomość podejmujemy dobrą decyzję.

Na rynku wtórnym warto skupić się na konstrukcji i elementach, które powinny funkcjonować prawidłowo. Jeśli nie wiemy, jak zrobić to poprawnie, można zamówić ekspertyzę. Więcej o tym, czym jest ekspertyza i dlaczego warto w nią zainwestować można przeczytać tutaj: Ekspertyzy budowlane z Pewny Lokal. Ważne, by interesując się nieruchomościami rynku wtórnego nie skupiać największej uwagi na tym, co można łatwo zmienić – tapety i parkiet to nie jest to, co będzie najważniejsze. Jakość instalacji, konstrukcja budynku, stan dachu – tu są te elementy, które powinny interesować kupującego, ponieważ naprawy tego, co kluczowe są najdroższe i warto nie musieć ich wykonywać zaraz po dokonaniu transakcji.

undefined

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here