Medycyna estetyczna zrobiła się świeżo bardzo popularnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób zgłasza się na zlecenie konkretnych zabiegów udoskonalających ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie sprawiło, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, w efekcie czego ceny stają się bardziej niskie. Dzięki temu rozwojowi teraz nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie pozwolić na estetyczne udoskonalenia. Wielokierunkowość takich zabiegów też jest szeroka. Są takie zabiegi, które bezkonkurencyjnie wybierane są najchętniej.
Mezoterapia
To ten z najmniej inwazyjnych zabiegów. Bazuje na dostarczeniu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych prosto w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do każdej z warstw skóry mają możliwość dostać się związki aktywne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, czy pierwiastki śladowe.
Warianty mezoterapii:
- mezoterapia bezigłowa -opiera się na wprowadzaniu do wewnątrz skory kompozycji czynnych z wykorzystaniem fal radiowych; wykonuję się także mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (zazwyczaj witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
- mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, przeprowadzany z wykorzystaniem igły; bazuje na wstrzykiwaniu substancji2 czynnych za pomocą igły w formie koktajli odżywczych.
Mikrodermabrazja
Na ogół zwana często mikro peelingiem. To metoda automatycznego ścierania naskórka za pomocą precyzyjnie nadzorowanego strumienia mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza, ubogaca w tlen i wspiera skórę, a poza tym pobudza produkcję kolagenu. Przez co usprawnia pozbycie się problemów skórnych takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten segreguje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:
- mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób posiadających skórę cienką i wymagającą, a także dla alergików (podczas zabiegu nie tworzy się pył)
- mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
- oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej delikatna droga; tlen komplementarnie zwęża naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i poskramia rozwój bakterii; stąd też metodę tę doradza się stosować przy zaognionym trądziku, a ponadto w przypadku skóry naczynkowej.
Wypełnianie czerwieni wargowej
Czynność polega na zwiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej za sprawą iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego rezultatu. Jest to niewymagający zabieg, zajmujący zwykle wliczając ankietę wstępną z pacjentem od 45 minut do godziny. Następstwa występują od pół roku do roku.
Botoks
Tak naprawdę jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Efekty funkcjonowania botoksu wykorzystywały na wstępie neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki pojawiają się z silnej pracy mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy dostanie konkretny sygnał z włókna nerwowego. Jeśli podany będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a co za tym idzie nie powstaną zmarszczki. Rezultat jest widoczny przez około pół roku.
W efekcie użycia botoksu można pomniejszyć:
- zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
- kurze łapki
- zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
- zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
- zmarszczki znajdujące się na szyi
W rezultacie użycia botoksu można także odbudować włosy.
Liposukcja
To mechanizm pozbywania się dodatkowego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją aby zminimalizować ilość komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze jest to dostateczne, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów wymagana jest ponadto lipektomia (skasowanie nadmiaru rozciągniętej skóry).
Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl