Na co zwrócić uwagę kupując sofę ogrodową?

0
303
Na co zwrócić uwagę kupując sofę ogrodową?

Sofa ogrodowa to mebel, który podwyższa funkcjonalność ogrodu/tarasu, a także pozwoli stworzyć przestrzeń do odpoczynku i przyjmowania gości. W domowym kąciku relaksu może pojawić się solo lub w towarzystwie innych mebli wypoczynkowych np. foteli, leżaków, puf, stoliczków pomocniczków. Bez względu jednak na to, w jakiej aranżacji sofa wystąpi, powinna być … no właściwie jaka? Zobacz, na co zwrócić uwagę kupując sofę ogrodową.

Jaka sofa sprawdzi się w ogrodzie?

Na to, jaka sofa stanie w ogrodzie zależy od wielu czynników. Liczy się zarówno zasobność portfela, jak i styl ogrodu/tarasu, jego metraż, potrzeby rodziny. Nie bez znaczenia jest również solidność i wytrzymałość mebla na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Na co zwrócić uwagę kupując sofę ogrodową?

Zakup mebli do ogrodu powinien być dokładnie przemyślany. Sofa powinna nie tylko pięknie wyglądać, ale także być praktycznym i funkcjonalnym sprzętem. Aby tak było, przy zakupie warto przeanalizować poniższe czynniki.

  • Materiał wykonania. W dobrych sklepach takich jak Miloo Home znajdziesz sofy ogrodowe z różnych materiałów: drewna, rattanu, technorattanu, metalu, aluminium. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Za ponadczasowe uważane są sofy drewniane, modne są te z rattanu i technorattanu, meble w nowoczesnym stylu wykonywane są z metalu, natomiast sofy ogrodowe aluminiowe to te solidne i industrialne. Pamiętaj, że materiał wykonania mebla wpływa na jego design, wytrzymałość oraz łatwość czyszczenia i konserwacji.
  • Wytrzymałość konstrukcji. Sofa to mebel, na którym przede wszystkim się siedzi. Często jednocześnie korzysta z niej wiele osób. To, dlatego musi ona być odporna na duże obciążenia. Informacje o tym, ile ono wynosi, możesz odnaleźć w opisie produktu – zawsze jest ono podawane w kilogramach. Za najsolidniejsze sofy uważa się te metalowe, aluminiowe i drewniane.
  • Łatwość konserwacji i czyszczenia. Sofa ogrodowa jest meblem, który większość czasu spędza na zewnątrz. Sprawia to, że jest ona narażona na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, wilgoci, promieniowania UV. Aby zabezpieczyć jej wygląd i trwałość przed tymi czynnikami konieczne jest właściwe dbanie o mebel. Impregnacja nie powinna być jednak czasochłonna ani też rodzić wysokich, dodatkowych kosztów. Równie ważne jest codzienne czyszczenie sofy. Najlepiej, jeśli jej stelaż i tapicerkę z ewentualnych plam można przetrzeć wilgotną ściereczką.
  • Dodatkowe elementy i funkcjonalności. Sofy do ogrodu muszą być tymi wygodnymi i funkcjonalnymi. Za komfort ich użytkowania odpowiadać będą takie elementy jak ergonomiczne podłokietniki, wyprofilowane oparcia, miękkie siedziska, dodatkowe poduchy. Bardziej rozbudowane modele wyposażone są w podnóżki czy wbudowane zadaszenia, których zadaniem jest chronić przed silnym wiatrem i intensywnymi promieniami słońca.

Jakie sofy ogrodowe będą modne w sezonie wiosna-lato 2022?

Trendy w aranżacji wnętrz nie omijają ogrodów, tarasów i balkonów. Chcąc stworzyć modną aranżację, w tym sezonie należy sięgać po meble z technorattanu, rattanu lub wikliny. Materiały te doskonale pasują do będących na topie inspiracji światem przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here