Meble ogrodowe w wydaniu domowym? To możliwe!

0
152
Meble ogrodowe w wydaniu domowym? To możliwe!

Najintensywniejszy sezon urlopowy już za nami. Przyszedł czas na powroty do pracy i szkoły. Przed nami zaś widmo jesieni, której aura powoli wkracza do Polski. Ta pora roku bywa wilgotna, szara i ponura, ale możemy sprawić, że w domowych wnętrzach jeszcze przez długi czas czuć będzie wakacyjny klimat.

Jak to zrobić? Wystarczy wprowadzić np. do salonu meble, które zwykle trafiają do… ogrodów! Najlepiej te z naturalnych surowców, choć nie tylko one są w stanie urozmaicić salonową aranżację. Przyjrzyjmy się najciekawszym propozycjom wyposażenia do wnętrz z zastosowaniem mebli ogrodowych.

Do jakich pomieszczeń dobrać meble ogrodowe?

Meble ogrodowe, jeśli mają trafić do domowych wnętrz, najlepiej sprawdzą się w salonie. Chodzi o to, by pomieszczenie, z którego rozpościera się taras i wyjście na ogród, było przedłużeniem charakteru przestrzeni zewnętrznej. A najczęściej jest to właśnie salon.

Gdy wprowadzimy meble ogrodowe do takiego salonu, wybierając np. z oferty Bazkar, uzyskamy płynne przejście między przestrzeniami zewnętrzną a wewnętrzną. Aranżacja będzie sprawiała wrażenie jeszcze bardziej spójnej. Co więcej, domowe wnętrze będzie przywoływało na myśl letnie spotkania przy grillu.

Trik z meblami ogrodowymi możemy również zastosować w części rekreacyjnej. Ponadto w oranżerii, w kąciku czytelniczym, bo przecież któż z nas nie marzy przez sporą część roku – tę zimną i zbyt mało słoneczną – o tym, by zasiąść w fotelu z książką w ręku, krzyżówką lub po prostu kubkiem ulubionego napoju? Takie momenty kojarzą nam się ze słonecznym, ciepłym latem i wolnymi, beztroskimi chwilami. Warto zatem stworzyć takie miejsce w domowym zaciszu.

Meble z surowców naturalnych – doskonały i uniwersalny wybór

Wśród produktów ogrodowych, które mają zagościć w domowych wnętrzach, warto szukać tych wykonanych z surowców naturalnych. One najlepiej wpisują się w rozmaite aranżacje – prowansalskie, skandynawskie, nowoczesne, minimalistyczne i nie tylko. Można je dopasować do eleganckich mebli, np. tych z oferty iHome24.pl, ale i tych, które podkreślają charakter wnętrz industrialnych bądź tworzonych na wzór modnych loftów.

Stawiajmy zatem na meble wiklinowe lub rattanowe. Jeśli zaś chcemy połączyć nowoczesność i trwałość z estetyką, która jest nam dobrze znana z produktów bazujących na surowcach naturalnych, sprawdźmy, co są w stanie zaoferować meble technorattanowe.

Produkty z technorattanu są trwałe, stabilne, wygodne, lekkie wizualnie. Nie przytłaczają wnętrz, a ich estetyka jest zaczerpnięta wprost z tej, którą proponują meble rattanowe. Jest zatem i nowocześnie, i w stylu, który lubi się z ogrodową przestrzenią.

Nieograniczone możliwości aranżacyjne

Mając do dyspozycji meble ogrodowe zyskujemy na praktycznie nieograniczonych możliwościach aranżacyjnych. Wystarczy bowiem dobrać kolejny produkt lub zmienić poduszki czy poszewki, subtelne ozdoby ustawione na ogrodowym stole, który zagościł w salonie, aby cieszyć się nową wersją dotychczasowego wystroju wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here