Maski antysmogowe i przeciwpyłowe

0
378
Maski antysmogowe i przeciwpyłowe

Obecnie zmagamy się z problemem coraz większego zanieczyszczenia powietrza. O smogu słyszał praktycznie już każdy. Stanowi on spore zagrożenie dla naszego życia. Spaliny samochodów i dy powstał podczas spalania węgla w tradycyjnych piecach kaflowych znacznie zanieczyszcza powietrze, którym codziennie oddychamy. Dobrym rozwiązaniem wówczas jest stosowanie odpowiednich masek antysmogowych, dzięki którym powietrze, które dostanie się do płuc, będzie znacznie przefiltrowane. Na podobnej zasadzie działają maski przeciwpyłowe.

Maski antysmogowe – dlaczego warto je stosować?

Maski antysmogowe są jak na razie jeszcze dość mało popularne. Mimo, ze o smogu mówi się w zasadzie we wszystkich mediach, to jednak jako społeczeństwo raczej ten problem bagatelizujemy. A powietrze w miastach jest na tyle złej jakości, że takie maski powinniśmy zakładać za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu. Jeśli więc chcemy zadbać o swoje zdrowie, to powinniśmy zaopatrzyć się w maskę antysmogową.

Maski antysmogowe mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Warto korzystać z masek, które posiadają odpowiednie atesty. Sprawdźmy więc, czy wybrana przez nas maska spełnia choćby unijną normę bezpieczeństwa CE. Dobra maska antysmogowa powinna przede wszystkim posiadać wysokiej jakości wkład węglowy.

Maski przeciwpyłowe – zastosowanie

Maski przeciwpyłowe z kolei maja znacznie szersze zastosowanie. Mogą nas bowiem chronić nie tylko przed smogiem, ale również stanowią skuteczną zaporę dla bakterii, zarazek i substancji toksycznych. Dobra maska powinna być wyposażona w otwór wentylacyjny, który zapewni nam swobodę oddychania. Zapobiegnie to również gromadzeniu się wilgoci pomiędzy maską a skórą twarzy. Warto również wybrać maskę o odpowiednim rozmiarze. Powinna ona bowiem ściśle przylegać do twarzy. Powinna szczelnie obejmować usta i nos.

Jak dbać o maskę?

Każda maska wielokrotnego użytku wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba regularnie wymieniać filtry, albowiem to nich gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia. Ponadto samą maskę należy również myć. Na niej bowiem mogą zgromadzić się zabrudzenia, pot i pozostałości makijażu. Oczywiście po jakimś czasie nawet maska wielokrotnego użytku może się już nadawać do wymiany. W zasadzie po sezonie smogowym powinniśmy się już pozbyć używanej maski i rozejrzeć się za nowym modelem. To kwestia jakości powietrza jakim będziemy oddychać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here