Mały czy duży – jaki powinien być ogród?

0
303
Mały czy duży - jaki powinien być ogród?

W dzisiejszych czasach coraz częściej buduje się domy na nie dużych działkach, wpływ na to ma wiele czynników. Zatem ogródki są w większości kameralne i w niczym nie przypominają wielkich ogrodów. Nie ma znaczenia wielkość, ogród powinien pełnić przede wszystkim rolę estetyczną i oddawać charakter domowników. Z każdego nawet tego maleńkiego na się wydobyć piękno i sprawić by zapierał dech w piersiach.

Aranżacja ogrodu od czego zacząć?

Zaczynami od stwierdzenia czy ogród jest duży czy mały, ma to ogromne znaczenie gdy chcemy przystąpić do jego aranżacji. Duże malownicze przestrzeniach sadzi się drzewa, krzewy oraz rośliny w luźnych donicach. Zadaniem takiego miejsca jest dynamiczna zmiana wraz z porami roku. Zaś małe, kameralne stanowią oazę spokoju i jest statyczny. Właściciele nie mają wiele miejsca do popisu, dlatego każda roślina sadzona jest w przemyślany i strategiczny sposób.

Miejski ogródek – charakterystyka

Takie ogródki są niezwykle urokliwe. Najczęściej pomiędzy wybrukowaną częścią znajduję się skrawek ziemi, który możemy wzbogacić roślinnością. To w takich miejscach osłoniętych i otoczonych ścianami można zasadzić delikatne gatunki, to niewątpliwy atut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here