Lumatek, czyli asortyment z górnej półki dla wymagających

0
270
Lumatek, czyli asortyment z górnej półki dla wymagających

Oświetlenie to najważniejszy aspekt związany z uprawą roślin. Bez odpowiedniej ilości światła, nie są one w stanie przeprowadzić procesu fotosyntezy, co wiąże się również z tym, że nie mogą się one rozwijać. Projektując i tworząc system oświetleniowy, należy więc brać pod uwagę wyłącznie wysokogatunkowe rozwiązania o ponadprzeciętnej jakości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przygotowaliśmy więc materiał, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje odnośnie firmy Lumatek. Sprawdź, jak duży potencjał masz na wyciągnięcie ręki.

Jakość potwierdzona przez użytkowników

Akcesoria i sprzęt sygnowany logo Lumatek cieszy się uznaniem growerów na całym świecie. Z czystym sumieniem można więc stwierdzić, że marka przeszła najtrudniejszy test, gdyż to właśnie rynek weryfikuje realną wartość wyrobów. Niemniej jednak Lumatek posiada wiele branżowych nagród i wyróżnień. Stanowią one niepodważalny dowód na to, że ich wyposażenie zostało docenione przez wybitnych ekspertów ds. uprawy roślin.

Gdyby tego było mało, nie można przejść obojętnie obok certyfikatów jakości i bezpieczeństwa. Lumatek posiada całą niezbędną dokumentację świadczącą o tym, że ich akcesoria i narzędzia przeszły specjalistyczne badania i testy pod okiem wykwalifikowanych ekspertów w laboratoriach. Są one przeprowadzane w kontrolowanych warunkach, gdzie komponenty poddawane zostają maksymalnym możliwym obciążeniom (dochodzącym do naprawdę skrajnych granic). Jeśli przejdą taki sprawdzian z wynikiem pozytywnym, mogą zostać dopuszczone do sprzedaży i eksploatacji.

Jak stworzyć idealne miejsce do uprawy pod sztucznym oświetleniem?

W pierwszej kolejności należy dokładnie określić przestrzeń, jaką będziemy wykorzystywać w celu uprawy. Dzięki temu wybór odpowiedniego systemu lub samych lamp powinien być prostszy. W przypadku małych growboxów najlepiej sprawdzają się m.in. systemy bazujące na oświetleniu LED. Gdy chodzi jednak o szklarnie lub growroomy i hale, lampy HPS i nieco bardziej zaawansowane projekty są oczywistością.

W pierwszej kolejności należy więc określić, jak duże zapotrzebowanie jest na światło. Żeby to zrobić, należy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, do którego wystarczy wpisać wymiary growboxa, growroomu lub szklarni. Oczywiście w przypadku ostatniej greenhouse (szklarnia), oświetlenie jest wyłącznie dodatkiem wspierającym naturalne światło słoneczne (np. w pochmurne dni).

Jest to zatem indywidualna kwestia. Niemniej jednak z wyposażeniem Lumatek bez problemu stworzyć profesjonalne miejsce dostosowane do upraw roślin pod zadaszeniem. Zacznij działać już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here