in

Lumatek, czyli asortyment z górnej półki dla wymagających

Oświetlenie to najważniejszy aspekt związany z uprawą roślin. Bez odpowiedniej ilości światła, nie są one w stanie przeprowadzić procesu fotosyntezy, co wiąże się również z tym, że nie mogą się one rozwijać. Projektując i tworząc system oświetleniowy, należy więc brać pod uwagę wyłącznie wysokogatunkowe rozwiązania o ponadprzeciętnej jakości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Przygotowaliśmy więc materiał, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje odnośnie firmy Lumatek. Sprawdź, jak duży potencjał masz na wyciągnięcie ręki.

Jakość potwierdzona przez użytkowników

Akcesoria i sprzęt sygnowany logo Lumatek cieszy się uznaniem growerów na całym świecie. Z czystym sumieniem można więc stwierdzić, że marka przeszła najtrudniejszy test, gdyż to właśnie rynek weryfikuje realną wartość wyrobów. Niemniej jednak Lumatek posiada wiele branżowych nagród i wyróżnień. Stanowią one niepodważalny dowód na to, że ich wyposażenie zostało docenione przez wybitnych ekspertów ds. uprawy roślin.

Gdyby tego było mało, nie można przejść obojętnie obok certyfikatów jakości i bezpieczeństwa. Lumatek posiada całą niezbędną dokumentację świadczącą o tym, że ich akcesoria i narzędzia przeszły specjalistyczne badania i testy pod okiem wykwalifikowanych ekspertów w laboratoriach. Są one przeprowadzane w kontrolowanych warunkach, gdzie komponenty poddawane zostają maksymalnym możliwym obciążeniom (dochodzącym do naprawdę skrajnych granic). Jeśli przejdą taki sprawdzian z wynikiem pozytywnym, mogą zostać dopuszczone do sprzedaży i eksploatacji.

Jak stworzyć idealne miejsce do uprawy pod sztucznym oświetleniem?

W pierwszej kolejności należy dokładnie określić przestrzeń, jaką będziemy wykorzystywać w celu uprawy. Dzięki temu wybór odpowiedniego systemu lub samych lamp powinien być prostszy. W przypadku małych growboxów najlepiej sprawdzają się m.in. systemy bazujące na oświetleniu LED. Gdy chodzi jednak o szklarnie lub growroomy i hale, lampy HPS i nieco bardziej zaawansowane projekty są oczywistością.

W pierwszej kolejności należy więc określić, jak duże zapotrzebowanie jest na światło. Żeby to zrobić, należy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, do którego wystarczy wpisać wymiary growboxa, growroomu lub szklarni. Oczywiście w przypadku ostatniej greenhouse (szklarnia), oświetlenie jest wyłącznie dodatkiem wspierającym naturalne światło słoneczne (np. w pochmurne dni).

Jest to zatem indywidualna kwestia. Niemniej jednak z wyposażeniem Lumatek bez problemu stworzyć profesjonalne miejsce dostosowane do upraw roślin pod zadaszeniem. Zacznij działać już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regularne przeprowadzanie deratyzacji

Regularne przeprowadzanie deratyzacji

Jakie są najpopularniejsze rodzaje tapet i czym się cechują?

Jakie są najpopularniejsze rodzaje tapet i czym się cechują?