Kupno mieszkania – kamienica czy blok?

0
731
Kupno mieszkania – kamienica czy blok?

Zakupienie mieszkania zdecydowanie jest znacznie bardziej czasochłonnym procesem, niż to się każdemu może wydawać. Zdecydowanie jest to proces podczas którego należy przemyśleć dosłownie wszystkie za i przeciw, mają one ogromne znaczenie. W końcu każdemu z nas zależy na tym, aby w zakupionym mieszkaniu czuć się ,,jak w domu’’. Na rynku mieszkaniowym można znaleźć naprawdę wiele wspaniałych ofert, każde z mieszkań może mieć zupełnie inny charakter. Wybranie spośród nich mieszkania idealnego stanowi naprawdę ogromne wyzwanie. Wybór najczęściej odbywa się pomiędzy mieszkaniem w bloku a mieszkaniem w kamienicy. Dyskusja o tym, która z tych opcji jest tak naprawdę lepsza toczy się cały czas. Sprawdź, która sprawdzi się najlepiej dla Ciebie!

Czy warto kupić mieszkanie w bloku?

Nie da się nie zauważyć, że osiedla bloków powstają teraz tak naprawdę wszędzie, można wręcz stwierdzić, że jest ich przesyt. Dzięki tak ogromnemu wyborowi możesz wybierać spomiędzy apartamentów Warszawa, które znajdują się w samym centrum stolicy, a mieszkań znajdujących się na obrzeżu, w których otoczeniu jest cisza, spokój oraz natura. Jeśli chodzi o cenę, jest ona główną przewagą mieszkań w bloku, są one znacznie tańsze niż te w kamienicach. Metraż mieszkań jest zwykle mniejszy niż w kamienicach, co wprowadza problem słabej ustawności. Ściany są zwykle cieńsze, przez co dochodzi problem hałasu. Jedną z zalet mieszkań w blokach zdecydowanie są stałe opłaty, które są niższe oraz duża dowolność w kwestiach remontowych. Osiedla są przepełnione infrastrukturą, która została stworzona dla mieszkańców, dzięki czemu panuje duża wygoda.

A może mieszkanie w kamienicy?

Dużo osób twierdzi, że mieszkania w kamienicach rządzą się swoimi własnymi zasadami, mają ,,duszę’’, której ciężko szukać w mieszkaniach w bloku. Zdecydowanie można zgodzić się z tym stwierdzeniem. Historie kryjące się za ich ścianami bywają naprawdę fascynujące. Duże znaczenie względem opłacalności mieszkania w kamienicy ma jej stan techniczny, powinien on zadecydować o tym czy rzeczywiście chcecie zakupić w niej mieszkanie. W końcu to od tego zależą koszty remontu, z którymi będziesz musiał się liczyć. Jeśli chodzi o ogrzewanie w kamienicach jest ono znacznie droższe niż to w blokach. Trzeba się więc liczyć ze sporymi wydatkami. Ma to swój ogromny plus latem, nie trzeba się wtedy męczyć z zakładaniem klimatyzacji, gdyż w kamienicach jest dosyć chłodno. Jeśli chodzi o aranżację, zdecydowanie można zaszaleć.

Blok czy kamienica?

Odpowiedź na pytanie co lepiej wybrać wcale nie jest prosta, jednak po poznaniu wszystkich za i przeciw można dojść do pewnych wniosków. Oczywiście nie ma na to odpowiedni jednoznacznej, w końcu kwestia ta jest bardzo indywidualna i w głównej mierze zależy od osobistych preferencji. Najistotniejsze są możliwości finansowe, Twoje potrzeby, gust oraz wybór odpowiedniej lokalizacji. Jeśli jesteś typem osoby, której podobają się bardziej nowoczesne mieszkania, zdecydowanie powinieneś wybrać blok. Jeśli jednak Twoim głównym priorytetem jest, aby zakupione mieszkanie posiadało tak zwaną ,,duszę’’, zdecyduj się na mieszkanie w kamienicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here