Którymi nasionami kwiatów wieloletnich warto się zainteresować?

0
200
Którymi nasionami kwiatów wieloletnich warto się zainteresować?

Posiadacze ogrodów pragną, żeby wyglądały one bardzo atrakcyjnie, dlatego wybierają do nich najładniejsze rośliny. Jednocześnie starają się, aby przez lata komponować cały wystrój i nie zaczynać wszystkiego do początku każdego roku wiosną. Dlatego też bardzo chętnie sięgają po kwiaty wieloletnie, z którymi z roku na rok jest coraz mniej kłopotów. Jakiego rodzaju rośliny są najbardziej popularne wśród miłośników ogrodów?

Firletki Chalcedońskie

Firletki to absolutny hit spośród wieloletnich kwiatów w ogrodach. Są bardzo efektowne, pięknie prezentują się w rabatach w związku z czym nie może ich zabraknąć w kwietnym ogrodzie. Wysokość kwiatów waha się między 50, a 90 cm. Jaskrawoczerwone kwiaty, zbite w duże, zbite baldachy robią duże wrażenie przyciągając wzrok. Nasiona Firletki Chalcedońskiej można kupić w dobrych hurtowniach ogrodniczych, takich jak TORAF. Najlepiej siać je i sadzić w nasłonecznionych miejscach w żyznej ziemi.

Kolorowe jeżówki

Kolejne nasiona wieloletnich kwiatów, którymi warto się zainteresować to nasiona jeżówek. Rośliny dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych w związku z czym można łatwo stworzyć z nich piękną, wielobarwną ozdobę ogrodu, która będzie przyciągała motyle.. Jeżówki lubią żyzną, optymalnie wilgotną glebę. Kwiaty i liście zawierają substancje pomocne przy walce z przeziębieniem, dlatego warto przygotowywać z nich napary.

Urocze sasanki

Warto zwrócić uwagę również na sasanki, które idealnie nadają się do skalniaków, kwietników oraz rabat bylinowych. Ich delikatne, dzwonkowate, dekoracyjne kwiaty będą nadawały wszystkim kompozycjom kwietnym wyrazistości. Te stosunkowo niewielkie rośliny, które osiągają wysokość ok. 25 – 30 cm mogą wprowadzić duże zmiany w wizualnej atrakcyjności przydomowego ogrodu.

Smagliczka skalna

Bardzo ciekawą rośliną, która idealnie nadaje się do ogrodów skalnych oraz obsadzania murków jest smagliczka skalna, która charakteryzuje się niewielkimi żółtymi kwiatkami, które zbierają się w zwarte baldachogrona. Roślina lubi nasłonecznione miejsca i suche podłoże. Co ciekawe, podczas upalnego suchego lata smagliczka we wrześniu może zakwitnąć drugi raz.

Astry Alpejskie

Kolejną odmianą kwiatów wieloletnich, którymi warto ozdobić przydomowy ogród są astry alpejskie. Ich ogromną zaletą są nie tylko kolorowe kwiaty w odcieniu różu, fioletu, bieli czy niebieskiego. Rośliny nie posiadają wysokich wymagań glebowych, można je posiać na stanowisku nasłonecznionym oraz w półcieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here