Jakie pianki montażowe są najlepsze?

0
96
Jakie pianki montażowe są najlepsze?

Pianki montażowe znajdują wszechstronne zastosowanie w budownictwie. Dzięki nim możemy łatwo, szybko i skutecznie przeprowadzić dowolne prace wykończeniowe, w tym najróżniejsze montaże, uszczelnienia i izolacje. Trzeba jednak pamiętać, że dobre efekty zagwarantuje wyłącznie dobra chemia budowlana – dlatego wybierając pianki montażowe, sięgajmy zawsze po najlepsze produkty dostępne na rynku.

Czym charakteryzują się najlepsze pianki montażowe?

Ponieważ pianka montażowa służy najczęściej do wypełniania pustych przestrzeni, musi cechować ją odpowiednia prężność. Najlepsze pianki potrafią zwiększać swoją objętość nawet kilkunastokrotnie, co pozwala im bez problemu docierać do trudnodostępnych miejsc, zachowując jednocześnie wysokie parametry techniczne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako uszczelniacz do okien i drzwi, izolator termiczny i akustyczny oraz klej montażowy. Dobrej jakości pianki charakteryzują się również dużą przyczepnością do każdego rodzaju podłoża i silnym, ekstremalnie wręcz trwałym wiązaniem, które gwarantuje solidność wykonanych przy ich użyciu prac budowlanych. Dodatkowo pianki przeznaczone do użytku zewnętrznego muszą wyróżniać się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, zwłaszcza takie czynniki jak wilgoć i mróz. Kupując piankę montażową warto ponadto zwrócić uwagę, czy dołączony jest do niej aplikator, umożliwiający łatwe dozowanie preparatu. Pianki z aplikatorami są nie tylko najwygodniejsze, ale też najbezpieczniejsze w użytkowaniu.

Jak wybrać najlepszą dla siebie piankę montażową?

Wybierając piankę montażową warto kierować się dwoma kryteriami: jej właściwościami oraz przeznaczeniem. Najlepszymi właściwościami mogą pochwalić się pianki marki Soudal – to produkty znakomitej jakości o doskonałych walorach użytkowych, sprzedawane często w komplecie w wygodnym aplikatorem Genius Gun. Soudal posiada w ofercie szeroki wybór pianek montażowych o różnorodnym przeznaczeniu. Można wśród nich znaleźć doskonałe sezonowe izolatory, uszczelniacze i kleje, jak również preparaty uniwersalne, wielozadaniowe, które sprawdzą się w każdych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here