Jakie osłony okienne do salonu? 3 sprawdzone modele na 2023 rok

0
186
Jakie osłony okienne do salonu? 3 sprawdzone modele na 2023 rok

Poznaj najmodniejsze i najbardziej funkcjonalne rodzaje osłon okiennych do salonu, jakie są dostępne w sklepach w tym roku.

Osłonięcie okien w salonie spełnia wiele funkcji. Pozwala Ci zmniejszyć nagrzewanie się wnętrza od słońca oraz zapewnia cień potrzebny do odpoczynku czy pracy. W wielu miejscach dobrze jest też zapewnić sobie osłonę przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.

Rolety materiałowe – najczęstszy wybór

Rolety materiałowe to najczęściej wybierany w ostatnich latach sposób osłaniania okien. Do ich zalet można zaliczyć prostotę i lekkość, która pozwala na wyjątkowo prosty montaż. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów z pewnością znajdziesz tutaj model pasujący do Twoich wymagań. Mogą to być rozwiązania takie jak:

  • rolety wolnowiszące – najprostsza forma rolet w postaci zwijanego materiału;
  • rolety w kasecie – tutaj materiał jest ukryty w kasecie umieszczonej na górze;
  • rolety rzymskie – rolety składające się w charakterystyczną harmonijkę;
  • rolety plisowane – rolety, w których zagięcia w harmonijkę, są widoczne przez cały czas na całej powierzchni materiału, co dodaje wnętrzom swoistego uroku;
  • rolety screen – rolety z materiału, który pozwala na widoczność ze środka pomieszczenia na zewnątrz, do wyboru są 3 stopnie przepuszczalności użytego materiału;
  • rolety do okien dachowych – w oknach dachowych najlepiej sprawdzają się rolety materiałowe z prowadnicami bocznymi.

Rolety materiałowe to największy wybór kolorów i stylów rolet, dzięki czemu są tak popularne wśród wielu osób. To najczęstszy widok na polskich osiedlach – pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych oraz minimalistycznych.

Żaluzje drewniane – stylowa ozdoba

Żaluzje drewniane to kolejny sposób na przepiękne osłonięcie Twoich okien. Drewno jako całkowicie naturalny i ekologiczny materiał jest obecnie bardzo modne i chętnie stosowane we wnętrzach. Dobre żaluzje drewniane wytrzymają wiele lat bezproblemowej eksploatacji. W kolorze prawdziwego drewna, z którego są zbudowane (lub też lekko przyciemnione lakierem) najlepiej będą wyglądać we wnętrzach klasycznych czy też rustykalnych, w otoczeniu wielu innych drewnianych mebli i dodatków. W wersji białej są idealne do zastosowania w stylu skandynawskim i we wszelkich rozwiązaniach minimalistycznych.

Rolety dzień i noc – praktyczne rozwiązanie

Rolety dzień i noc pozwalają na najlepsze dopasowanie ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia, które chronią. Korzystając z możliwości ich podniesienia, możesz mieć całkowicie odsłonięte okno, w ustawieniu zaciemnionym całkowitą blokadę słońca, a w pośrednich ustawieniach preferowaną ilość światła wpadającą do wnętrza. Dzięki temu możesz dopasować to do pogody danego dnia, czy też tego, co akurat zamierzasz robić w salonie, kuchni czy pokoju. Wybór kolorów pozwoli Ci dobrać rolety dzień i noc do każdego stylu, choć jest to rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się we wnętrzach o spokojnym i minimalistycznym wystroju.

Rolety i żaluzje – wybierz to, co najlepsze dla Ciebie

Wybór należy do Ciebie i tego, co uznasz za najładniejsze i najbardziej praktyczne w Twoim mieszkaniu czy domu. Mogą to być zarówno proste w montażu rolety materiałowe, stylowe żaluzje drewniane, jak i wyjątkowo praktyczne rolety dzień/noc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here