Jaką wannę zakupić do łazienki?

0
63
Jaką wannę zakupić do łazienki?

Urządzając łazienkę od zera, musimy się zastanowić nad wieloma elementami, które powinny znaleźć się w tym miejscu. Przede wszystkim warto pomyśleć o wstawieniu wanny, która będzie idealnie dopasowana do wielkości pomieszczenia oraz jego aranżacji. Duże znaczenie ma też komfort podczas kąpieli. Czy w związku z tym warto zakupić produkt żeliwny, akrylowy czy stalowy?

Wyjątkowa stabilność i trwałość

Jeżeli do naszego łazienkowego pomieszczenia potrzebujemy czegoś trwałego, a przy tym solidnego, to warto postawić na wannę żeliwną o masywnej konstrukcji. Nawet po długim czasie użytkowania nie ulegnie ona zmianom czy zniszczeniu. Jej powierzchnia jest bowiem pokryta specjalną emalią, która skutecznie się obroni przed różnego rodzaju zarysowaniami lub uszkodzeniami mechanicznymi. Możemy mieć pewność, że powłoka ta posłuży nam przez wiele lat. Omawiając ten temat, warto wspomnieć, że wanny żeliwne odznaczają wyczuwalnym chłodem w dotyku. Jednak potrafią przez długi czas utrzymać odpowiednią temperaturę wody. Jeśli chodzi o ciężar tego produktu, to jest on znaczny. Należy jednak uznać to za zaletę, gdyż dzięki temu możemy liczyć na dużą stabilność.

Unikalny styl i piękno

Wysoka trwałość to nie jedyna zaleta wanien żeliwnych. Oprócz tego zalicza się je do niezwykle stylowych dodatków każdej łazienki. Może się zdarzyć, że będzie to jedyna ozdoba pomieszczenia. A wszystko to dzięki elementom, które uzewnętrzniają piękno tego produktu. Warunkiem będzie jednak pozostawienie jej bez zabudowania. Dlaczego to jest tak ważne? W produktach tego typu często stosuje się niezwykle dekoracyjne nogi, które nadają wannie oryginalnego i niepowtarzalnego charakteru. Co istotne, tak ciekawe wyroby można także zakupić online w sklepie internetowym z armaturą łazienkową Corsan – https://corsan.pl/pol_m_Produkty_Wanny-207.html. W sprzedaży znajdziemy wanny w kolorze białym, najczęściej o prostokątnym kształcie. Jednak można również natknąć się na modele w stylu retro, co sprawdzi się w tradycyjnej lub industrialnej łazience.

Produkty akrylowe i stalowe

Wanny akrylowe są gładkie i błyszczące. Dzięki temu łatwo można utrzymać ich powierzchnie w czystości przy pomocy ściereczki i podstawowych środków czyszczących. Zaletą tego rodzaju produktów jest to, że nie tracą one barwy pod wpływem czynników zewnętrznych oraz środków chemicznych. Poza tym potrafią przez długi czas zachować wysoką temperaturę. Natomiast wanny stalowe odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia. Poza tym łatwo je przewozić, gdyż nie są nazbyt ciężkie. Tego typu produkty można zakupić w wielu różnych wymiarach, kolorach i kształtach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here