Jak zmienić styl życia?

0
339

Wiele z nas szybko zniechęca się niepowodzeniami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo osiągnąć w krótkim czasie. Każdy cel należy się osiągać małymi krokami. Aby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w dłuższym okresie czasu.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego odpoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda na rowerze.

Czwarty krok

Należy wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego organizmu niż biały cukier.

5 krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to oczywiście wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Wzmacnia się nasza odporność. Różne schorzenia dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przygotowane w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

8 krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to skarb, pomaga przeżyć nawet najcięższe chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła na zewnątrz.

9 krok

Zawsze należy mieć czas dla bliskich i znajomych. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niekorzystny sposób zachowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here