Jak tanio wykończyć schody betonowe?

0
2067
Jak tanio wykończyć schody betonowe?

Najtańszym wykończeniem schodów betonowych jest rzecz jasna ich nie wykańczanie, czyli pozostawienie gołego lub tego oszlifowanego betonu na schodach na taras. Właśnie wtedy oszczędza się najwięcej i na samym wykonawstwie i na materiałach, choć beton można też pomalować specjalną farbą do betonu na bazie gumy, czyli farbą, która może być niebieską. Głównym atutem tej farby nie jest sam kolor, lecz to, że chroni ona beton przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi i powszechnie jest uznawaną za gorszą od tanich płytek ceramicznych, które wizualnie mogą być podobnymi do marmuru.

Wykończenie schodów betonowych

Schody są często spotykane w domach jednorodzinnych, które mają więcej niż jedną kondygnację, Wykładzina na schody klejona bezpośrednio do betonu może być opcją na kilka lat. Inaczej jest jeśli chodzi o panele na schody, bo w przypadku paneli wchodzimy już w te ich klasy ścieralności i w okleinę imitującą rysunek drewna. Rzecz jasna nie każde panele to ciekawy pomysł na schody betonowe, bo nie można ich od tak sobie położyć na schody. Wypada dodatkowo kupić specjalne listwy łączeniowe i listwy przypodłogowe, po to by schody były i urodziwymi i należycie funkcjonalnymi.

Czym obłożyć schody betonowe na zewnątrz?

Schody znajdujące się przed domem, czyli te prowadzące do wejścia to na samym początku goły beton, czyli w tym przypadku ciekawe pomysły na schody betonowe uratują aparycję całego domu, który może mieć ładną i jednocześnie prostą fasadę. Takie schody można, a nawet trzeba obłożyć płytkami z szarego granitu. Mowa tu dokładnie o tych prostych kwadratowych i antypoślizgowych płytkach, które są tą najtańszą opcją w markecie budowlanym, jeśli chodzi o patenty z kamienia.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że niewiele osób wie czym obłożyć betonowe schody na zewnątrz, bo po tym kosztownym wybudowaniu się brakuje tym ludziom środków na ciekawe wykończenie i chyba dlatego to oszlifowanie betonu lub zabezpieczenie go mrozoodpornym klejem do płytek to często spotykane motywy, bo dzięki temu beton nie wygląda na surowy, a schody nie są nadmiernie śliskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here