Jak położyć panele na starej podłodze?

0
318
Jak położyć panele na starej podłodze?

Jeśli przygotowujemy się do remontu podłogi w mieszkaniu i zamierzamy położyć panele na starej podłodze to musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Bez tego nawet najdroższe panele nie spełnią swojej roli i remont trzeba będzie niedługo powtarzać.

Wymieniamy czy odnawiamy?

Na samym początku trzeba też stanąć przed dylematem: starą podłogę wymieniamy czy tylko odnawiamy? Odpowiedź nie zawsze jest oczywista. Podłoga może nie być zbyt zniszczona i czasami wystarczy tylko poświęcić nieco czasu, żeby odzyskała dawny blask. Całkowita wymiana może być w niektórych przypadkach nieco kłopotliwa. Jeśli jednak zdecydujemy się na nią to w pierwszej kolejności pamiętajmy o usunięciu starego kleju na podłodze.

Usuwanie lepiku

Podczas każdego remontu podłogi w mieszkaniu lub domu niezwykle istotne jest trwałe i skuteczne starego kleju, tzw. subitu, służącego niegdyś do montowania parkietów i posadzek. Klej taki powinien być bezwzględnie usunięty. Zawiera on bowiem wiele szkodliwych substancji, głównie benzopiren. Lepiej nie usuwać go na własną rękę, gdyż w domowych warunkach może to nam nie do końca się udać. Niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz odzież ochronna. Istnieją wykwalifikowane firmy, które używając profesjonalnego sprzętu skutecznie pozbędą się resztek starego kleju. Usuwanie lepiku lepiej jest zostawić profesjonalistom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here