Jak podzielić pokój na dwie strefy?

0
727
Jak podzielić pokój na dwie strefy?

Podzielenie pokoju na dwie strefy nie zawsze jest sprawą łatwą. Z takim problemem spotykają się często właściciele mieszkań typu studio lub rodzice, którzy chcieliby rozdzielić jeden dziecięcy pokój na dwójkę swoich pociech. Albo osoby, którym marzy się wydzielenie strefy do pracy we wspólnej sypialni. Jak najłatwiej dokonać podziału bez konieczności wprowadzania do domu ciężkiego sprzętu i ekipy remontowej? Odpowiedzią na to pytanie mogą być pokojowe parawanyktóre łączą ze sobą styl i funkcjonalność.

Gdzie najlepiej sprawdzą się parawany?

Niezależnie od tego, czy do podzielenia jest duża przestrzeń, czy tylko niewielki pokój, parawany są nieocenionym narzędziem do rozdzielania przestrzeni mieszkalnej. W mgnieniu oka potrafią wydzielić odrębne obszary w przestrzennym salonie, dzieląc go na część wypoczynkową i jadalną. I stworzyć dwa mniejsze pokoje w jednym dużym. Mogą też zapewnić odrobinę prywatności tym osobom, którym marzy się cichy kąt do pracy i stworzenie domowego biura. Wszystko zależy od potrzeb i wyobraźni. Parawany pokojowe nie muszą być przy tym nudne ani wyglądać jak smutne ścianki działowe!

Parawany sprawdzają się szczególnie dobrze wtedy, gdy dzielony pokój posiada tylko jedno okno. Za ozdobnym, ażurowym i przejrzystym parawanem można wówczas umieścić łóżko. Przy samym oknie postawić zaś biurko lub toaletkę. Taki parawan zapewni intymną atmosferę w sypialni, ale też w łazience. A czasem warto go po prostu postawić ze względu na walory estetyczne i jako oryginalny akcent wystroju całego wnętrza.

Jak wybrać parawan pokojowy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów parawanów. Od prostych konstrukcji, po te ręcznie rzeźbione. Wybór tego typu przesłony zależeć więc będzie od wystroju mieszkania i funkcji, jakie ma ona spełniać. Inny parawan pasować będzie do pokoju dla dzieci, inny zaś do romantycznej i zwiewnej sypialni. Jednak sam wygląd to nie wszystko, prawda? Liczy się także wielkość parawanu, którą należy dobrze dopasować do otaczającej przestrzeni. Parawany pokojowe mogą się bowiem różnić między sobą wysokością a przede wszystkim szerokością, czyli ilością paneli. Krótsze sprawdzą się głównie jako element dekoracyjny. Jeśli jednak przegroda potrzebna jest po to, aby podzielić dużą przestrzeń a dodatkowo zapewnić prywatność, szukać należy wśród tych dłuższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here