Jak naprawić przeciekający dach

0
319
Jak naprawić przeciekający dach

Pomiędzy ludźmi trwa odwieczny spór o to, co jest lepsze: mieszkanie w bloku czy w domu jednorodzinnym? Zwolennicy każdej opcji mają w zanadrzu niekończące się ilości argumentów – w domu jest ogród, a w bloku cienkie ściany i hałaśliwi sąsiedzi; domek jednorodzinny bardziej się opłaca, a bloki często są o wiele lepiej skomunikowane z centrum miasta. Takie licytowanie mogłoby trwać bez końca. Jednakże musimy pamiętać o jednej, niezwykle ważnej kwestii – remonty. Otóż, kiedy w bloku coś nam się zepsuje, sąsiad zaleje naszą łazienkę albo popękają nam płytki na balkonie, naprawą zajmie się spółdzielnia mieszkaniowa. Jeżeli jednak mieszkamy w domu, to osobiście musimy zająć się remontem. Jednym z takich uciążliwych zadań dla mieszkańca domku może być naprawa przeciekającego dachu. Tutaj liczy się czas – jeśli szybko nie podejmiemy działań, to oprócz naprawy dachu czekać nas będzie też wymiana paneli w salonie i kupno nowej kanapy. Gdy nie chcecie powierzyć tej misji fachowcom, to warto na zapas wiedzieć jak naprawić przeciekający dach.

Jak naprawić przeciekający dach

Jak naprawić przeciekający dachNa początku zlokalizujmy miejsce przecieku – w tym celu musimy udać się na strych, będzie to najbardziej miarodajne. Kolejnym etapem będzie sprawdzenie stanu membrany, czyli folii ochronnej. Jeżeli usterka zatrzyma się na jej etapie, wystarczy użyć taśmy naprawczej. Później przechodzimy do kosza dachowego – jeśli jest zbyt wąski, będzie idealnym ujściem dla wody. By pozbyć się problemu, musimy wykorzystać uszczelki pomiędzy pokryciem a obróbką. Z kolei jeżeli problem wystąpi zimą, warto rozważyć instalację kabli grzewczych, które zlikwidują problematyczną kwestię zalegającego śniegu.

Nie zapominajmy również o kominie, który potrafi sprawić mieszkańcom domków jednorodzinnych sporo kłopotów. Wszelkie dziury w kominie należy bezwzględnie pokryć świeżą warstwą wypełniacza. Jeżeli nasz komin zbudowany jest z cegły dziurawki, musimy koniecznie przykryć go daszkiem.

Pamiętajmy, że najlepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan naszego dachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here