Jak długo będzie służyła odnowiona sofa?

0
200
Jak długo będzie służyła odnowiona sofa?

Od dawna wiadomo, że usługa tapicerowania kosztuje o wiele taniej, niż zakup nowego mebla. Jednak jak długo można będzie korzystać z takiej sofy? I czy po upływie pewnego czasu nie pojawi się potrzeba ponownej renowacji. Spróbujemy to wyjaśnić.

Renowacja: usługa, która zyskuje na popularności

Przede wszystkim wyjaśnijmy, czym jest usługa renowacji. Można by powiedzieć prosto: jest to zestaw prac podjętych, by zepsutym meblom przywrócić funkcje i atrakcyjność w pełni lub częściowo. Jednak w naszych czasach renowacja pełni znacznie szersze funkcje, a mianowicie jest to element ekologicznego myślenia nowoczesnego człowieka. Jest to danie starym rzeczom szansy na drugie życie. Rozwiązanie, kiedy z pomocą fantazji meble zamieniają się z nudnego przedmiotu w designerską atrakcję wnętrza!

Naprawy mogą być potrzebne zarówno w przypadku starych, jak i nowych mebli. Przeciętny okres życia nowoczesnych mebli jest znacznie krótszy niż mebli sprzed 20 i więcej lat, sięga czasem tylko 3-5 lat. Jeśli meble nie są wykorzystywane we właściwy sposób lub znajdują się w pomieszczeniach o nieodpowiednim mikroklimacie, zostają zalane itp., potrzeba ich naprawy może wystąpić nawet wcześniej. Jeśli chodzi o nowe meble, potrzeba ich naprawy może wystąpić w efekcie niewłaściwego zamontowania lub powstania usterek w procesie produkcji lub transportu.

We Wrocławiu usługę renowacji można zamówić na stronie. Fachowcy z firmy Nubes doskonale wiedzą, w jaki sposób można naprawić usterki różnych rodzajów mebli tapicerowanych, a ponadto mogą zrealizować całkowitą zmianę ich funkcji, na przykład, sofę nierozkładaną zmienić w rozkładaną. Co więcej, jest to jedna z niewielu polskich firm, której pracownicy chętnie podejmują pracę z meblami antycznymi.

O tym, jak długo meble będą służyć decyduje sposób korzystania z nich

Na to, jak długo będą Ci służyły meble po ich renowacji, zdecydowanie będzie oddziaływać to, w jaki sposób będą przez Ciebie wykorzystywane, a także, czy będziesz przestrzegać wymogów pracowników firmy, w której realizowana będzie renowacja. Pamiętaj o tym, że meble można ustawiać wyłącznie w pomieszczeniach dobrze wietrzonych, o odpowiednim poziomie wilgotności i temperaturze. Meble skórzane ponadto nie są odporne na agresywne promieniowanie ultrafioletowe, a także ciepło wydostające się z kominków i innych urządzeń grzewczych. Ponadto tapicerki nie warto przykrywać kolorowymi kocami, gdyż na jasnych powierzchniach mogą pozostawać po nich ślady. Nie pozwalaj dzieciom i zwierzętom biegać, skakać ani siadać na podłokietnikach. Nawyk podjadania na kanapie również może uszkodzić materiał. W pobliżu mebli tapicerowanych nie należy zostawiać narzędzi kłujących i tnących, a także ciężkich przedmiotów. Jak widzisz, to, jak długo będą Ci służyć odnowione tapicerowane meble, w znacznej mierze zależy od Ciebie.

Jak dokonywać pielęgnacji mebli, by wydłużyć okres ich użytkowania?

Zadbaj o to, żeby odnowione meble zostały poprawnie wniesione do Twojego mieszkania i właściwe zmontowane. Najczęściej tapicerzy lub meblarze, dokonujący naprawy, dają zalecenia dotyczące pielęgnacji mebli i trzeba ich również rygorystycznie przestrzegać. Nie można zapominać także o potrzebie czyszczenia mebli wyłącznie przeznaczonymi do tego celu detergentami, jak również okresowym odkurzaniu i zabezpieczeniu ich przed kurzem. Ponadto oczywiście trzeba korzystać z mebli, szczególnie tapicerowanych, we właściwy sposób: nie stawiać na nich filiżanek z kawą i herbatą, nie kłaść się na nich w brudnych rzeczach, zabezpieczać przed pazurkami zwierząt specjalnymi matami itp.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here