Humor, dowcipy i ciekawostki

Od zawsze ludzie umilają sobie życie dowcipnymi historiami. Bawią nas humorystyczne sytuacje z życia, oraz zabawne fakty na temat znanych ludzi czyli anegdoty. Lubimy oglądać dowcipnie narysowane karykatury, śmiejemy się z występów komików i kabaretów oraz z najnowszych komedii. Wśród sposobów na rozweselenie, są też dowcipy słowne. Oto zestaw dowcipów oraz ciekawostek na rozmaite tematy.

Dowcip: Mąż idzie na ryby

Żona mówi do wybierającego się na ryby męża:
– Dlaczego idziesz dziś na ryby? Przecież dziś trzynasty i do tego piątek!
– No właśnie. Może ryby będą miały pecha!

Ciekawostka z dowcipami

Zanim wszyscy zaczęli śmiać się z dowcipów o Chucku Norrisie (amerykański aktor, mistrz karate), bohaterem tych samych dowcipów na krótko był aktor Vin Diesel. Internauci uznali jednak, że te dowcipy bardziej pasują do Norrisa. Potem te dowcipy tłumaczono z angielskiego na wiele języków, w tym na polski.

Czarny humor: Oryginalny pogrzeb

Pogrzeb. Czterej mężczyźni wyciągają z karawanu trumnę z nieboszczykiem. Niosą ją na brzeg stromego wzgórza i z wysokości 100 metrów zrzucają do wykopanego grobu.
– Co wy robicie? – pyta ksiądz.
– Za życia był świetnym kaskaderem!

Ciekawostka o Partii Dobrego Humoru

Nie każdy wie, że znana w różnych krajach Good Humor Party, to tak naprawdę Partia Dobrego Humoru. Organizacja powstała w 2001 roku i początkowo miała rozweselać jedynie Polaków. Jej prezesem od samego początku jest znany satyryk i karykaturzysta Szczepan Sadurski.

Żart: Pierścionek zaręczynowy

Fąfara wręcza narzeczonej pierścionek zaręczynowy. Dziewczyna ogląda go z zachwytem, a po chwili pyta:
– A dlaczego na nim wyryte są litery: O.K.?
– No… tego… To znaczy: osiemnaście karatów!

Ciekawostka komediowa

Polska komedia Killer, uznawana przez niektórych za kultową, podobno miała być kręcona także przez jedną z wytwórni z Hollywood. Prawa do ekranizacji miały być sprzedane za 600 tys. dolarów, jednak amerykańska firma splajtowała.

Kawał o brydżyście

Po długim turnieju dwóch brydżystów wraca ulicą do domu. W pewnej chwili jeden z nich kłania się mężczyźnie przechodzącemu z naprzeciwka.
– Znasz go? – pyta po chwili drugi brydżysta.
– W zasadzie nie, ale był tak bardzo podobny do króla pik…

Ciekawostka o karykaturzystach

Karykaturzystę najczęściej kojarzymy z artystą zarabiającym na deptaku, przez który przechodzi dużo ludzi – jego potencjalnych klientów. W ostatnich latach powstał unikalny zawód karykaturzysty eventowego. Karykaturzyści eventowi rysują na zamkniętych imprezach firmowych i prywatnych, dojeżdżając tam, gdzie są one organizowane.

Dowcip: Powrót hrabiego z polowania

Hrabia o jeden dzień wcześniej wraca z polowania. W pokoju gościnnym zastaje lokaja wygodnie siedzącego w fotelu, trzymającego w jednej ręce cygaro, a w drugiej ręce butelkę koniaku.
– Widzę Janie, że nieźle ci się u mnie powodzi. Brakuje ci tylko mojej żony na kolanach?
– Chciałem ją wziąć panie hrabio, ale kucharz mnie uprzedził.

Ciekawostka o kabaretach

Pierwszy lokal specjalizujący się w występach kabaretowych otwarto w paryskiej dzielnicy Montmartre, w 1881 roku. Za pierwszy polski kabaret uważa się Zielony Balonik, działający w Krakowie od 1905 roku. Wśród autorów był m.in. Tadeusz Boy-Żeleński.

Żart: Uczta Baltazara

Krasnoludek Baltazar z wyróżnieniem ukończył kurs „Jak odróżniać diament od szkła”, a jako nagrodę otrzymał bilet do leśnego teatru. Przychodzi pod teatr, spogląda na afisz i czyta tytuł sztuki: „Uczta Baltazara”. Patrzy na zwierzęta stojące obok niego, macha ręką i mówi:
– Uczta się sami. Baltazar już po kursie!

Humor i dowcipy znajdziesz w DobryHumor.pl, anegdoty w serwisie Anegdoty.pl, a mnóstwo ciekawostek i dowcipów serwuje portal rozrywkowy Sadurski.com.

Wszystko, co musisz wiedzieć o agregatach prądotwórczych

0
W dzisiejszym świecie, w którym prąd elektryczny odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, zapewnienie ciągłości dostaw energii jest niezwykle ważne. Przerwy w dostawach...
Jak Wybrać Idealne Łóżko? Przewodnik Zakupowy dla Każdego

Jak Wybrać Idealne Łóżko? Przewodnik Zakupowy dla Każdego

0
Wybór odpowiedniego łóżka może mieć ogromny wpływ na jakość snu i ogólne samopoczucie. Od komfortu po estetykę, od funkcjonalności po trwałość — oto kompleksowy...
Innowacje w produkcji ogrodzeń: Nowoczesne rozwiązania dla funkcjonalnych i estetycznych barier

Innowacje w produkcji ogrodzeń: Nowoczesne rozwiązania dla funkcjonalnych i estetycznych barier

0
Ogrodzenia są nieodłącznym elementem wielu posesji, pełniąc zarówno funkcję ochronną, jak i estetyczną. Współczesne innowacje w produkcji ogrodzeń pozwalają na tworzenie barier, które nie...
Przewodnik po rodzajach lamp solarnych

Przewodnik po rodzajach lamp solarnych

0
Lampy solarne to coraz bardziej popularny wybór oświetlenia zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych, oferując ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania do oświetlania przestrzeni zewnętrznych....

Jak zaaranżować pokój dla chłopca ?

0
Aranżacja pokoju dla chłopca to świetna okazja, aby stworzyć przestrzeń, która nie tylko będzie funkcjonalna, ale również będzie odzwierciedlać osobowość i zainteresowania dziecka. Istnieje...

Podobne artykuły:

Sprawdź także: