Grzejnik do salonu, kuchni czy łazienki? Wybierz model, które będzie stanowił dekorację

0
214

Wybór kaloryfera czy grzejnika zawsze stanowi spore wyzwanie. Należy bowiem zwrócić uwagę na to, aby był on przede wszystkim funkcjonalny, lecz z drugiej strony pięknie prezentował się we wnętrzach. Warto więc postawić na grzejniki dekoracyjne, które wyglądają niebanalnie, a jednocześnie zaopatrują mieszkanie w duże ilości ciepła.

Zapotrzebowanie na moc cieplną

Wybierając grzejnik do salonu, kuchni, sypialni czy łazienki, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim zapotrzebowanie na moc cieplną pomieszczenia. W pierwszej kolejności musimy więc odpowiedzieć sobie na pytanie:

  • jak duże jest konkretne pomieszczenie,
  • jaką ma wysokość,
  • jak mocno jest ono nasłonecznione,
  • jaka optymalna temperatura powinna w nim panować?

Należy tutaj zwrócić uwagę na rozmiary grzejnika – zwykle im większy, tym więcej ciepła można uzyskać z jego pomocą.

Wygląd grzejnika

Tradycyjne kaloryfery nie stanowią elementu ozdobnego mieszkania. Wręcz przeciwnie, dlatego też chętnie zakrywamy je pod długimi firanami czy zasłonami. Tymczasem dekoracyjny grzejnik może stanowić pełnowartościową ozdobę, dlatego warto wybrać go do swoich wnętrz. Co ciekawe, tego typu grzejniki sprawdzają się w każdym pomieszczeniu – możemy zamontować je w:

  • salonie,
  • sypialni,
  • przedpokoju,
  • łazience,
  • kuchni,
  • pokoju dziecięcym.

Grzejnik powinien jednak wraz z pozostałymi elementami dekoracyjnymi tworzyć spójną całość. Bez tego trudno będzie osiągnąć pożądany, estetyczny efekt. Z drugiej jednak strony umieszczenie na ciemnej ścianie ozdobnego, białego grzejnika, z pewnością będzie ciekawym przełamaniem. Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele różnego rodzaju grzejników ozdobnych – niektóre z nich w niczym nie przypominają tradycyjnych kaloryferów, a wręcz przeciwnie – wyglądają niczym obraz, półka na książki, rzeźba. W niektórych przypadkach osoby decydujące się na grzejnik dekoracyjny, rezygnują z pozostałych, większych elementów ozdobnych.

Jaki grzejnik wybrać?

Grzejniki dekoracyjne to doskonała alternatywa dla osób, które nie chcą montować w swoich wnętrzach tradycyjnych kaloryferów. Z drugiej strony warto mieć na uwadze, że muszą one spełniać swoją podstawową rolę, a więc dostarczać odpowiednią ilość ciepła. Dopasowany do potrzeb grzejnik pomoże wybrać specjalista z zakresu energetyki – znając właściwe parametry, można udać się do sklepu i wybrać odpowiedni dla siebie model grzejnika ozdobnego. Czasami firmy oferują również wykonanie konkretnego modelu w innym, dopasowanym do naszych preferencji czy potrzeb kolorze. Co ciekawe, grzejniki, które pełnią funkcję ozdobną, mogą zastąpić tradycyjny kaloryfer w każdym, a nie tylko jednym pomieszczeniu. Najczęściej jednak wybieramy je do salonu bądź do kuchni, czyli do miejsc, w których sami spędzamy najwięcej czasu i do których najczęściej zaglądają goście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here