Garść informacji o gwoździach

0
269
Garść informacji o gwoździach

Więcej szczegółów na temat gwoździ wieszakowych można znaleźć na stronie internetowej firmy Frankopol. Szczególne miejsce zajmują gwoździe, które służą do mocowania kabli itp. np. linii telefonicznych. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, w zależności od zastosowania (gwoździe stalowe ocynkowane lub gwoździe z tworzywa sztucznego). Do czego potrzebne są gwoździe?

Gwoździe są również bardzo często używane w warsztatach lub miejscach pracy, gdzie są potrzebne do różnych tymczasowych zadań, które muszą być przymocowane do ściany, powierzchni linii przenośników, pojazdów i innych urządzeń. Każdy gwóźdź ma swoje konkretne przeznaczenie – albo będzie trzymał kilka elementów razem, albo ustabilizuje coś, co trudno jest zamocować za pomocą innych narzędzi. Na przykład, gwoździe mogą być używane do mocowania profili drewnianych

Gwoździe są uniwersalnym narzędziem, które można wykorzystać do wielu celów w każdym warsztacie. Używa się ich do budowy mebli, wieszania obrazów, budowy drewnianej architektury ogrodowej (altany, pergole, płoty, donice, drewniane meble). Poniżej przedstawiamy kilka przykładów gwoździ budowlanych:

Z jakich materiałów wykonuje się gwoździe?

Gwoździe mogą być wykonane z miedzi, mosiądzu, aluminium lub dowolnej innej substancji (wiele razy używałem plastikowych gwoździ do mocowania styropianu do ścian podczas opracowywania izolacji). Najczęściej stosowane są gwoździe stalowe. To dlatego są one używane do łączenia większości twardych materiałów, takich jak drewno, metal, beton itp. Wytrzymałość gwoździ może być zwiększona przez cynkowanie, które polega na nałożeniu cienkiej warstwy cynku, dzięki czemu są one bardziej odporne na działanie czynników takich jak wilgoć i deszcz. Dzięki temu można je stosować w miejscach, gdzie występuje dużo deszczu.

Gwoździe stosowane w budownictwie, pracach ciesielskich i innych zadaniach są przeznaczone do przenoszenia znacznych obciążeń, ponieważ służą do łączenia elementów konstrukcyjnych budynku i dachu. W związku z tym są one konstruowane wyłącznie z ocynkowanej stali węglowej, która jest trwała i odporna na odkształcenia oraz nie ulega rozkładowi wraz z upływem czasu. W Kartuzach firma Frankopol oferuje kompleksową ofertę gwoździ do mocowania pokryć dachowych (papy lub gonty bitumiczne) oraz różnego rodzaju gwoździe do mocowania dachów

Na pierwszy rzut oka gwoździe stolarskie wydają się być kopią gwoździ skrzynkowych. Mają one specjalnie ukształtowane ostrze, które bez trudu przebija drewno, nie łamiąc się przy tym. Gwoździe tapicerskie są również korzystne w branży tapicerskiej – służą do pokrycia drewnianej ramy ostatnią warstwą. Często używamy do tego celu zszywek, ale mimo to nadal często stosujemy gwoździe.

Gwoździe specjalnego przeznaczenia

Gwoździe do betonu, na przykład, mają wzmocnioną strukturę i nie są podatne na złamania podczas wbijania w materiały budowlane. Są one często używane do łączenia profili stalowych z systemami suchej zabudowy, a także do mocowania różnych pasków oznaczających rzeczy, takich jak tymczasowe mocowanie plandek, lin i innych przedmiotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here