Drzwi wewnętrzne – o czym pamiętać?

0
423
Drzwi wewnętrzne - o czym pamiętać?

Wybór drzwi wewnętrznych to nie taka oczywista kwestia. Na rynku dostępne jest naprawdę wiele modeli. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać. Producenci nieustannie proponują nowe rozwiązania, dzięki którym wnętrza mogą nabrać nowego charakteru. 

Wybór drzwi wewnętrznych 

Wybierając drzwi wewnętrzne, należy wziąć pod uwagę kilka znaczących kwestii. Przede wszystkim znaczenie ma to, do jakiego pomieszczenia będą one przeznaczone. Należy zastanowić się, czy drzwi powinny być przeszklone, czy nie. Znaczenie ma także izolacja akustyczna. 

Warto także wziąć pod uwagę wymiary. W pomieszczeniach gospodarczych drzwi powinny być szersze, tak aby łatwiej można było przenosić większe przedmioty. 

Wybierając drzwi wewnętrzne, należy też wziąć pod uwagę materiał, z którego je wykonano oraz kolor. 

Dobór koloru 

Drzwi wewnętrzne dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Powinny one pasować do miejsc, w których będą zamontowane. Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie drzwi w domu muszą być identyczne, jednak powinny do siebie pasować. 

Drzwi pokojowe powinny być dobrze dopasowane do ścian, a także go tego jak wykończone są wnętrza. Warto zadbać o to, aby kolor skrzydła był idealnie dobrany do podłogi. Ewentualnie można postawić na to, aby jednak powierzchnia była o kilka tonów ciemniejsza od tej drugiej. 

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są drzwi wewnętrzne białe. Wyglądają one bardzo dobrze w zestawieniu z różnymi rodzajami podłogi. Świetnie komponują się także z bardziej nasyconymi ścianami. Z powodzeniem można także postawić na odrobinę szaleństwa i wybrać kolorowe drzwi. Przy ich pomocy można osiągnąć bardzo ciekawe efekty aranżacyjne. 

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, są drzwi wewnętrzne z ościeżnicą. Jeżeli skrzydło będzie pokryte takim samym kolorem, jak wykończenie ściany staną się one prawie niewidoczne. Ościeżnicę można zamontować w ścianie tak, aby w ogóle nie było jej widać. Aby to rozwiązanie było atrakcyjne, ważne jest zadbanie o właściwe wykończenie skrzydła, pasujące do wykończenia ściany obok. W tym celu mogą być wykorzystane następujące materiały:

  • tkaniny,
  • beton,
  • filc, 
  • blacha, 
  • panele,
  • lustra, 
  • szkło, 
  • tapety. 

Drzwi bezprzylgowe i przylgowe – czym są?

Warto zaznaczyć, że drzwi wewnętrzne mogą posiadać dwa rodzaje skrzydeł: przylgowe lub bezprzylgowe. Te pierwsze wybierane są znacznie częściej. Posiadają charakterystyczne wycięcie w krawędzi bocznej, dzięki któremu drzwi idealnie przylegają do futryny. Z kolei modele bezprzylgowe nie posiadają wycięcia i po zamknięciu bardzo dobrze wpasowują się w ościeżnicę. Dzięki temu można mieć wrażenie, że tworzą one jedną płaszczyznę ze ścianę. Są one bardzo atrakcyjne wizualnie, a przy tym bezpieczne dla dzieci. 

Wybierając drzwi wewnętrzne, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Wybór powinien być dobrze przemyślane. Ponadto warto zadbać o to, aby wybrane drzwi były porządne i wykonane z solidnych materiałów. Jest to inwestycja na lata. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here