Domy szeregowe

0
898
Domy szeregowe

Serwisy ogłoszeniowe dotyczące sprzedaży nieruchomości coraz częściej wypełnione są ogłoszeniami z domami  szeregowymi. Czy kupno domu szeregowego to lepszy pomysł niż zakup mieszkania? Jak wygląda oferta takich domów na rynku pierwotnym? Czym charakteryzują się dobre projekty domów szeregowych?

Zalety domów szeregowych

Zabudowa szeregowa jest zazwyczaj w ustronnym miejscu na peryferiach miastaZabudowa szeregowa jest zazwyczaj w ustronnym miejscu, na peryferiach miasta co ma pewne oczywiste zalety. Nie musimy wdychać spalin samochodowych i mamy swój kawałek ziemi. Nasze samopoczucie jest znacznie lepsze od tego jakbyśmy mieli zamiar mieszkać w środku miasta i ciągle spoglądać na samochody a nie na piękną okoliczną faunę i florę tuż za ogrodzeniem. Warto rozejrzeć się za deweloperami, którzy oferują mieszkania, może mają też w swojej ofercie w naszym mieście plany zagospodarowania przestrzeni na domy szeregowe. Takie szeregówki są planowane przez architektów. Mamy możliwość przejrzeć projekty domów szeregowych na etapie ich tworzenia. Domy w zabudowie szeregowej mają przeznaczoną określoną ilość m2 na ogród w którym mamy możliwość zorganizować grilla dla znajomych czy rodziny i będzie to zgodne z prawem, bo takiego prawa nie możemy mieć w mieszkaniu na balkonie.

Domy szeregowe są podłączone pod miejską sieć wodno-kanalizacyjną co ułatwia nam życie i nie musimy wypompowywać szamba tak jak jest to w przypadku niektórych tradycyjnych domów jednorodzinnych. Szeregówki są również podłączone pod gazociąg miejski czy też prąd elektryczny. W domu mamy liczniki zużycia wody, gazu, prądu co jest wygodne i wygląda identycznie jak w przypadku mieszkania w bloku. Szeregówka jest wygodniejsza bo mamy w niej namiastkę domu i mieszkania czyli dwa w jednym. Możemy zamontować kominek na zimne dni, schody jak prawdziwym domu. Metraż jest też zazwyczaj o wiele większy niż w przypadku mieszkania i w tej samej cenie co jednokondygnacyjne mieszkanie.

Wybór nieruchomości zawsze jest trudnym wyborem, ale to my mamy się czuć w niej dobrze. Każdy ma swoje przyzwyczajenia lub mieszkał całe życie w mieszkaniu i ma dość takiego układu pomieszczeń to szuka czegoś innego lub na odwrót. Liczy się tu czego mu potrzebujemy i na co nas stać. Kiedy już zakupimy nasz dom to często bywa, że kupujemy go od dewelopera. Wtedy warto w momencie odbioru technicznego wynająć inżyniera, by pomógł nam w tym na przykład na stronie Fachowy Inżynier. Oszczędzi nam to stresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here