Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie deweloperskie?

0
482
Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie deweloperskie?

Planując zakup mieszkania dla siebie i swojej rodziny można zdecydować się na wybór lokalu w standardzie deweloperskim. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat takiego rozwiązania, a także zapoznać się z jego głównymi zaletami.

Dostosowanie do potrzeb

Wśród głównych zalet zakupu mieszkania w stanie deweloperskim można w szczególności wymienić dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Mieszkania na sprzedaż Oława dostępne są w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych wariantach, które różnią się między sobą na przykład położeniem względem stron świata, rozmieszczeniem poszczególnych pomieszczeń, ale także wielkością, co ma dość duży wpływ na funkcjonalność oraz sposoby korzystania z lokalu na co dzień. Dzięki temu klient ma dość duży wybór spośród różnych lokali i może wybrać mieszkanie najlepiej dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb.

Możliwości aranżacyjne

Kolejną zaletą zakupu mieszkania z rynku pierwotnego są dowolne możliwości aranżacyjne. Mieszkanie jest nowe i nie zostało w żaden sposób urządzone, dlatego można zrobić to w sposób samodzielny. Jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie niż zakup mieszkania z rynku wtórnego i jego remont, którego koszty na pewno będą większe. Dzięki zakupie mieszkania od dewelopera można także dowolnie wybrać stylistykę, w jakiej będzie ono urządzone.

Atrakcyjna infrastruktura

W obecnych czasach wokół nowych mieszkań bardzo często rozbudowywana jest infrastruktura, której nie ma w okolicy starych mieszkań z rynku wtórnego. Deweloperzy bardzo często budują parkingi oraz garaże, dzięki czemu istnieją miejsca na parkowanie samochodów. Oprócz tego wewnątrz budynków można znaleźć nowoczesne windy, komórki lokatorskie oraz inne elementy, które wpływają na komfort codziennego użytkowania danego mieszkania. Warto o tym pomyśleć przed zakupem.

Rękojmia i gwarancja

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego ma się możliwość skorzystania z takich narzędzi prawnych jak rękojmia i gwarancja, co zazwyczaj nie dotyczy mieszkań z rynku wtórnego. Lokale w standardzie deweloperskim są nowe i powinny być nienaganne pod względem technicznym. Jednak jeśli pojawiają się w nich jakieś usterki to klient może wnioskować do inwestora o ich usunięcie w ramach rękojmi lub gwarancji. Jest to bardzo korzystne dla klientów.

Zwiększenie wartości

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego jest bardzo opłacalny pod względem finansowym. Po zakupie oraz zaaranżowaniu przestrzeni wartość mieszkania zdecydowanie wzrasta i będzie wzrastać także w ciągu nadchodzących lat. Dlatego w przypadku chęci zmiany mieszkania na inne będzie możliwe uzyskanie wyższej kwoty za jego zakup niż w przypadku lokalu z rynku wtórnego. Inwestycje w nieruchomości z rynku wtórnego są bardzo korzystne w obecnych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here