Dlaczego warto zamontować system Master Key?

0
432
Dlaczego warto zamontować system Master Key?

Odpowiednie zabezpieczenie prywatnego domu, czy pomieszczeń biurowych, a także magazynów i garaży jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu Master Key. Oczywiście alarmy również są ważne ale należy pamiętać, że główna barierę dla włamywaczy stanowią drzwi i zamek. Obecnie system Master Key to najbardziej popularne rozwiązanie konstrukcyjne gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czym jest system Master Key?

Master Key, czyli inaczej system klucza generalnego działa poprzez zastosowanie jednego klucza do wielu rodzajów zamknięć. System składa się z różnego rodzaju wkładek bębenkowych, kłódek, wkładek do zamków nawierzchniowych oraz zamków, na przykład powierzchniowych, czy meblowych. Dzięki zastosowaniu systemu master key nie musisz męczyć się już z olbrzymim pękiem kluczy, który może być uciążliwy w wielu ważnych sytuacjach, takich jak chociażby zagrożenie pożarowe w budynku.

System master key sprawdza się we wszystkich typach budynku, choć prawa dostępu poszczególnych kluczy mogą być zróżnicowane. Najczęściej tego typu system znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych i małych firmach. Master Key pozwala na otwarcie i zamknięcie dowolnej liczby drzwi jednym kluczem. Montaż systemu polega na wymianie standardowych zamknięć na wybrane przez klienta zamknięcia systemowe.

Klucz master – wygoda i funkcjonalność

Klucz master cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Po pierwsze możesz zapomnieć o uciążliwym pęku kluczy, w którym ciężko znaleźć ten odpowiedni. Bezpieczeństwo systemu opiera się na tym, że jeden klucz łatwiej chronić. Ponadto system kluczy zmniejsza ich liczbę do koniecznego minimum, a wręczając klucz innej osobie masz pewność, że wejdzie tylko do pomieszczenia, do którego powinna mieć dostęp.

Jeden klucz jest również bardzo przydatny w sytuacji zagrożenia, na przykład pożaru. Mając go w ręce pokonasz wszelkie drzwi i wydostaniesz się z budynku na czas. Dodatkowo wkładki bębenkowe stosowane w systemie Master Key stanowią zabezpieczenie antywłamaniowe.

Dodatkowe zalety systemu Master Key

Zastosowanie systemu Master Key gwarantuje oszczędność pieniędzy, ponieważ nie ma potrzeby dorabiania dużej ilości kluczy dla wszystkich użytkowników. Istnieje możliwość przekładania wkładek w sytuacji zgubienia klucza, bez konieczności wymiany całego systemu. Ponadto jest możliwość dostarczenia kopii wkładek i kluczy systemowych w razie potrzeby.

System Master Key zapewnia również oszczędność czasu, ponieważ nie ma potrzeby szukania odpowiedniego klucza do drzwi, co jest uciążliwe zwłaszcza w przypadku mało używanych pomieszczeń. Pracownicy biura nie muszą tracić również czasu na pobieranie klucze do każdego obiektu w firmie. Ponadto użytkownicy systemu nie marnują czasu na dorabianie nowych kluczy i wymianę wkładek, bo tym zajmuje się firma produkująca klucze master.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here