Dekoracje do ogrodu, dzięki którym stworzysz wyjątkowy klimat

0
338
Dekoracje do ogrodu, dzięki którym stworzysz wyjątkowy klimat

Ogród to wyjątkowa przestrzeń, którą podobnie jak wnętrza warto odpowiednio zaaranżować. Pomocne bywają w tym więc rozmaite akcesoria i dekoracje, z których pomocą teren staje się atrakcyjny nie tylko ze względu na swoją roślinność. Zobacz kilka propozycji, które bez wątpienia wspaniale jest mieć w swoim ogrodzie.

Oświetlenie w ogrodzie

Jedną z istotniejszych kwestii w ogrodzie jest jego oświetlenie. Bez niego ciężko będzie bowiem korzystać ze świeżego powietrza po zmroku, choć to zdecydowanie nie jest jedyny powód, dla którego warto w nie zainwestować. Poza walorami pragmatycznymi oświetlenie pełni też przecież funkcje iście dekoracyjne – nic lepiej nie buduje klimatu, niżeli delikatnie rozproszone światło. Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że jeśli planujemy jego montaż na stałe – oświetlenie powinno być nie tylko ładne, ale również odporne na wilgoć i działanie wody.

Propozycję dla siebie można znaleźć wśród licznych wariantów: do dyspozycji są bowiem lampy wyposażone w czujniki zmierzchu, ruchu, czy też lampiony ogrodowe pojedyncze lub w formie kaskadowych, nadających się do zawieszenia girland. Jeśli zależy nam na tym, aby były w pełni bezpieczne, a przy tym tanie w późniejszym utrzymaniu, warto postawić na nowoczesne lampy i lampiony ogrodowe typu LED, działające na zasadzie solarów. Chyba że bliżej nam do tradycyjnych metod oświetlenia – wtedy lepiej jest zajrzeć na kolekcje inspirowane starodawnymi latarenkami lub industrialnymi kloszami. W zależności od ulubionego stylu i okolicznych mebli ogrodowych w sklepach znaleźć można zarówno nowatorskie kolekcje o opływowych kształtach, jak i plecione abażury, czy inspirowane klasyką propozycje, które świetnie się prezentują, gdy są postawione obok siebie w kilku rozmiarach.

Inne ozdoby doskonałe do ogrodu

Poza odpowiednim oświetleniem w ogrodzie można umieścić również dekoracje, służące eksponowaniu roślin. Mowa tu np. o wszelkich kratkach i pergolach, które doskonale nadają się do ekspozycji roślin pnących. Poza tym, że można uzyskać efektowną ozdobę, powstaje możliwość zasłonięcia przestrzeni przed widokiem z zewnątrz, co bywa ogromnie przydatne na tarasach, balkonach i w okolicy altanek.

Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie przestrzeni są także rozmaite donice. Te znaleźć można wśród drewnianych skrzyń, betonowych słupków, czy rozmaitych ceramicznych kształtów, które same w sobie stają się ozdobą, niczym wazony w pomieszczeniach. W donicach poza ulubionymi kwiatami można umieścić wbijane do ziemi lampiony ogrodowe, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here