Czy warto kupić podkaszarkę akumulatorowa?

0
565

Wraz z początkiem wiosny każdy posiadacz trawnika lub przydomowego ogrodu rozpoczyna porządki. Podkaszarka na akumulator pomoże w prosty i szybki sposób usunąć nadmiar traw, chwastów, drobnych gałęzi z krzewów. Kosa pozbawiona kabli, natomiast zasilana akumulatorem, jest też cichsza od klasycznych, spalinowych podkaszarek. Choć nie jest pozycją dominującą na rynku, to zaczyna stopniowo wypierać uciążliwe, mniej ekologiczne sprzęty ogrodowe. Z podkaszarki warto korzystać także przy pielęgnacji żywopłotu oraz iglaków. Dzięki temu, że nie posiada zasilania na kabel, można nią kosić w trudno dostępnych miejscach. Jakie jeszcze zalety posiada kosa na akumulator? O tych istotnych różnicach w budowie podkaszarek powinien wiedzieć każdy ogrodnik i posiadacz trawnika. Wybór podkaszarek i zestawów do pielęgnacji trawnika można zobaczyć na stronie narzedzia24na7.pl.

Cicha i ekologiczna podkaszarka akumulatorowa do prac w ogrodzie

kosa akumulatorowaBez względu na rozmiary ogrodu albo trawnika przy domu, wykaszarka jest niezbędna. Wybierając sprzęt do koszenia trawy i przycinania gałęzi warto zwrócić uwagę na różnice miedzy kosami. Do niedawna popularne były spalinowe lub elektryczne. Kosy na benzynę wydzielają opary, podobnie jak silniki aut. Nie są zatem ekologiczne, a do tego bardzo głośno pracują. Z kolei podkaszarki na prąd z gniazdka mają ograniczony zasięg. Kable plączą się, trzeba szukać przedłużacza i nierzadko trudno jest dotrzeć do wszystkich zakątków ogrodu lub posesji z trawnikiem. To, czego nie zdoła wyciąć kosiarka z kablem, doskonale uprzątnie podkaszarka akumulatorowa z opcją koszenia żyłką lub tarczą z ostrzem. Oto cały szereg jej zalet i zasad działania:

  • szybkie ładowanie baterii; kosa akumulatorowa ładuje się od 1 do 2 godzin,
  • bezproblemowe użytkowanie, bez plączących się kabli, przedłużaczy,
  • tryb cichej pracy, która nie zakłóca spokoju domownikom i sąsiadom: można kosić nawet wczesnym rankiem i późnym wieczorem,
  • ekologiczne działanie, bez spalin, ekonomiczna i wydajna bateria,
  • lekka i poręczna konstrukcja nie wymaga siły, poradzą sobie z nią panie,
  • wygodna i mobilna podkaszarka na baterie: można ja zabrać na działkę za miastem, skosić trudno dostępne zakamarki i resztki trawy przy krawężniku przed posesją,
  • cena porównywalna do kosztu zakupu innych podkaszarek
  • regulowana oraz teleskopowa rękojeść, też regulacja kąta koszenia.

Podkaszarka na baterie – jak działa?

kosa akumulatorowa - zestawDziałanie podkaszarki na baterie jest wyjątkowo proste. W swojej budowie kosa na akumulator nie różni się wizualnie od innych podkaszarek. Jednak jest zdecydowanie lżejsza, nie potrzebuje kabla ani dolewania benzyny do specjalnego zbiornika. Nowoczesne podkaszarki akumulatorowe sprzedawane są pojedynczo lub w zestawie z kosiarką, dmuchawą, nożycami do żywopłotu. Wszystkie te sprzęty mogą działać na baterie ładowane dzięki akumulatorowi. Czas ładowania baterii w podkaszarce to od 1 h do 2 h, w zależności od mocy. Na jednym ładowaniu można skosić dużą powierzchnię trawnika, chaszczy, wyrównać żywopłot lub usunąć chwasty w zakamarkach i szczelinach. Przykładowo podkaszarka Dedra potrafi utrzymać moc koszenia do kilkudziesięciu minut. Dla wszystkich, którzy chcą zachować porządek na posesji, polecana jest podkaszarka do trawy akumulatorowa – lekka, mobilna i bezproblemowa w użytkowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here