Czy podłogi drewniane nadają się na ogrzewanie podłogowe?

0
392
Czy podłogi drewniane nadają się na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób ze względu na jego liczne atuty. Świetnie sprawdza się zarówno w nowo budowanych domach czy mieszkaniach, jak i obiektach, które są gruntownie modernizowane. Wiele osób zastanawia się jednak, czy podłogi drewniane nadają się na ogrzewanie podłogowe oraz w jaki sposób są one wówczas montowane. Sprawdźmy!

Drewniana podłoga a ogrzewanie podłogowe

Odpowiedź na pytanie, czy podłogi drewniane nadają się na ogrzewanie podłogowe, jest bardzo prosta – tak! Połączenie to jest polecane z wielu względów, jednak przy montażu należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Do niedawna ogrzewanie podłogowe było montowane przede wszystkim pod płytki kamienne i ceramiczne, ponieważ cechują się one dobrym przewodnictwem ciepła. Drewno natomiast jest materiałem, który pracuje pod wpływem takich czynników, jak zmiany temperatur.

Niemniej nowoczesne technologie umożliwiają efektywne łączenie ogrzewania podłogowego także z drewnem. Pamiętaj, by korzystać w tym celu wyłącznie z profesjonalnych usług renomowanych firm, takich jak Marchewka. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja drewniana podłoga wraz z ogrzewaniem podłogowym będzie nie tylko wyjątkowo estetyczna, ale też nie ulegnie odkształceniom.

Zalety połączenia drewnianej podłogi z ogrzewaniem podłogowym

Zarówno ogrzewanie podłogowe, jak i drewniane podłogi mają same w sobie mnóstwo zalet. Przede wszystkim ciepło wydobywające się z podłogi rozchodzi się i ogrzewa pomieszczenie równomiernie, a także jest ekonomiczne. Ogrzewanie podłogowe jest również niewidoczne i świetnie sprawdza się dla osób z alergiami, ponieważ w mniejszym stopniu unosi kurz.

Co więcej, szczególnie w połączeniu z podłogą z wysokiej jakości drewna, daje naturalne ciepło oraz sprawia, że chodzenie boso po posadce jest niezwykle komfortowe. Ważnym aspektem jest również higroskopijność drewna, które chłonie wilgoć, a gdy powietrze staje się suchsze – oddaje ją.

Jak montowane są podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe?

Drewniane podłogi na ogrzewanie podłogowe montowane są na różne sposoby. Jednym z najlepszych jest obecnie specjalny system nawierceń w spodniej warstwie sklejki. Istotny jest także wybór odpowiedniej grubości desek. Dzięki temu właściwie dobrane i wysokiej jakości drewno nie będzie narażone na uszkodzenia, a jednocześnie nie zakłóci pracy systemu grzewczego. Łączenie pojedynczych desek na zatrzask umożliwia natomiast układanie ich bez konieczności używania kleju. Jak więc widzisz, nie musisz dłużej wybierać pomiędzy ogrzewaniem podłogowym a drewnianą podłogą w swoim domu!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here