Czy można wynająć koparkę bez operatora?

0
526
Czy można wynająć koparkę bez operatora?

Każda budowa wymaga wykonania prac ziemnych. Ich zakres będzie zależał od ukształtowania terenu, ilości kondygnacji podziemnych i powierzchni działki. Wobec tego rodzi się pytanie – czy warto zainwestować w swój sprzęt, czy może lepiej będzie wynająć koparkę? Jeśli chcesz poznać odpowiedź to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Czy opłaca się wynajmować maszyny budowlane?

Zakup koparki to duży wydatek. Musisz przeanalizować, czy taka inwestycja zwrócić się w najbliższym czasie. Jeśli wykonujesz dużo prac ziemnych i jest to główna specyfika Twojej działalności to zakup może być dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku warto postawić na sprzęt renomowanych producentów, takich jak na przykład John Deere. Wybierając się na takie zakupy postaw na sprawdzony sklep, który oferuje też serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Jeśli jednak oprócz prac ziemnych zajmujesz się innymi pracami na budowach to lepszym rozwiązaniem będzie wynajem sprzętu. Decydując się na wynajem nie musisz martwić się o serwis, przeglądy czy też późniejszą sprzedaż takiego sprzętu. W tym wypadku płacisz tylko za czas, na jaki wypożyczasz sprzęt. Jednak przed wynajmem warto sprawdzić dostępność sprzętu i jego możliwości.

Czy można wynająć koparki gąsienicowe?

Obserwując dzieci bawiące się w piaskownicy można zauważyć, że nie każde dziecko lubi bawić się foremkami. Największą frajdę sprawiają pojazdy budowlane, szczególnie te gąsienicowe. Na prawdziwej budowie może być podobnie. Im cięższy sprzęt, tym więcej potrafi zrobić. Jednak musisz pamiętać, że wiąże się to z wyższym spalaniem paliwa. Dlatego wypożyczony sprzęt dobieraj mając na uwadze zakres wykonywanych prac. Do niektórych może wystarczyć mała koparka gąsienicowa. Jej zaletą jest to, że bez problemu porusza się w nieutwardzonym terenie. Jeśli terenem Twojej pracy jest szczere pole to koparka gąsienicowa może być strzałem w dziesiątkę. Dzięki gąsienicom łatwiej jest poruszać się w takim terenie.

Jednak koparki gąsienicowe to nie tylko małe pojazdy. Do cięższych prac ziemnych możesz wykorzystać naprawdę duże maszyny. Zamawiając taki sprzęt z transportem na miejsce budowy nie musisz się o nic martwić. Dotyczy to między innymi znaków, które mogą zabraniać poruszania się po lokalnych drogach w Polsce takiego rodzaju transportu. W tym wypadku wszystko leży po stronie firmy, która wynajmuje sprzęt. Dlatego warto zdecydować się na wynajem koparki bez operatora, zwłaszcza jeśli dysponujesz przeszkolonym personelem, który będzie w stanie obsłużyć taką koparkę. Takie rozwiązanie będzie znacznie tańsze, szczególnie jeśli koparka będzie miała przerwy w pracy. Wynajmując koparkę z operatorem musiałbyś zapłacić za każdą godzinę jego pracy bez względu na to czy w tym czasie wykonywałby jakieś prace, czy też nie. Angażując do tego swoich pracowników masz możliwość przekierowania ich do innych zadań w momencie, gdy akurat nie używasz takiej koparki.

Gdzie sprawdzą się koparki kołowe?

Jeśli teren Twojej budowy nie jest pomokły czy trudno dostępny to lepiej zdecydować się na koparki kołowe. Charakteryzują się one mniejszym spalaniem, co jest szczególnie istotne jeśli poruszasz się głównie w obrębie dróg utwardzonych. Wypożyczając koparkę weź pod uwagę jej stan oraz możliwości. Jeśli firma wypożyczająca sprzęt ma swoją stronę internetową to najczęściej jest tam dostępny filtr, dzięki któremu łatwo sprawdzisz możliwości oferowanego sprzętu oraz jego dostępność. Jeśli wiesz kiedy będziesz potrzebował koparki to warto zarezerwować z wyprzedzeniem odpowiedni termin tak, aby nic Cię nie zaskoczyło podczas prac na budowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here